Minikler, toprağa fide ekip, dalından çilek yedi

Minikler, toprağa fide ekip, dalından çilek yedi
Minikler, toprağa fide ekip, dalından çilek yedi

Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA)- BOLU Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde düzenlenen etkinlikle 50'nci Yıl İzzet Baysal İlkokulu'nda 1'nci ve 2'nci sınıfta öğrenim gören 107 öğrenci tarlalarda belediye işçileri ile birlikte fide dikip, tarladan topladıkları çilekleri yedi.

Bolu’da 50'nci Yıl İzzet Baysal İlkokulu’nda 1’nci ve 2’nci sınıfta öğrenim gören 107 öğrenci, 'Minik Eller Toprakla Buluşuyor' projesi kapsamında Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde fide dikimi gerçekleştirdi. Okul öğretmenlerinden Emel Çalışkan, Nefise Düzen ve Melek Demircioğlu’nun öncülüğünde hayata geçirilen proje kapsamında Karacasu yolu üzerindeki Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü öğretmenleri ile beraber ziyaret eden 1-C, 1-D ve 2-D sınıfı öğrencileri, tarlaya girerek belediye işçilerinin yardımıyla domates ve biber fidesi dikti. Öğrenciler daha sonra dalından topladıkları organik çilekleri yedi.

50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu 1D sınıfı öğretmeni Emel Çalışkan, "Amacımız çocuklarımızın toprakla buluşması ve tüketici bireyler değil de üretici bireyler olarak yetişmelerini sağlamak. Bu amaçla da çocuklarımızı iki haftada bir buraya getirerek fidelerimizin ekimi, sulanması ve bakımı konusunda ziraat mühendislerimiz ve biyologlarımız eşliğinde bilgilendiriyoruz hem de toprakla buluşmalarını sağlıyoruz. Bu konuda bize destek olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü başta olmak üzere Bolu Belediyesi’ne teşekkür ederiz." dedi.

Öğretmen Çalışkan, projenin 107 öğrenci ile devam ettiğini ve çok keyif aldıklarını belirterek, “Biz bugün çok keyif aldık. Toprakla buluştu çocuklarımız, fidelerini diktiler. Sulama ve bakımları için tekrar geleceğiz. Hatta ektiğimiz ürünleri toplamaya ve yemeye de getireceğiz çocuklarımızı. Kısacası çocuklarımız üretimden son aşamaya kadar tüm bu sürecin içinde olacak.” diye konuştu.

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS