Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)- BURDUR'da öğrencilerde bağımlılık konusunda duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlenen kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde yürütülen 'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' projesi kapsamında düzenlenen ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklarına karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri, kavramları ve Yeşilay Cemiyeti'nin faaliyetleri hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan 'bağımlılık' konulu kompozisyon ve resim yarışmasının Milli Eğitim Müdürlüğü Salonu'nda yapılan ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Burdur Şube Başkanı Murat Yarar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Çakıcı ile öğrenciler ve veliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, "Bağımlılık çok yönlü bir konu. En başta aklımıza gelen konu madde bağımlılığı, televizyon, internet, telefon gibi bağımlılıklar sıralanabilir. Uzaktan eğitim sürecinde çok dikkatli olunması ekranın ders için, televizyonun EBA TV için yani ihtiyacımıza binaen kullanıldığının bilincinde olarak kullanıp onun haricinde çok fazla vakit geçirmemeye çalışırsa öğrencilerimiz çok memnun olurum. Çünkü biz öğrencileri bu tip şeylerden uzak tutmaya çalışırken malum süreçten dolayı uzaktan eğitim dolayısıyla tabletler elimizden düşmüyor. Bu olağanüstü ama geçici bir durum. Tabletleri ders bittikten sonra elektronik kitap gibi düşünüp rafa kaldıralım" dedi.

İl genelinde 106 okuldan 486 öğrencinin katıldığı yarışmada edebi eser kategorisinde ilkokullarda Yazıköy İlkokulu'ndan Vildan Yayla, ortaokullarda Gölhisar Atatürk Ortaokulu'ndan Yavuz Yüksel, liselerde Merkez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi'nden Dilanur Şakar, görsel eser kategorisinde ilkokullarda Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'ndan Selma Ceylin Talayman, ortaokullarda Merkez Suna Uzal Ortaokulu'ndan Nursenem Fığlalı, liselerde Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi'nden Fahriye Sıla Karaboğa birinci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS