Kültür kompleksi için bakandan yardım istenecek

Kültür kompleksi için bakandan yardım istenecek
Kültür kompleksi için bakandan yardım istenecek

 


Halim AKCA/BUCAK, (DHA) - BURDUR'un Bucak ilçes Karayvatlar Mahallesi'nde Bucak Belediyesi Kapalı Pazar ve Kültür Kompleksi inşaatı olarak 2013 yılında yapımına başlanılan ve 2015 yılında kapalı pazar kısmı tamamlanmasına rağmen en üst katta bulunan kaba inşaatı ile atıl vaziyette bekleyen kültür kompleksinin tamamlanması için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan yardım istenecek.


2013 yılında dönemin AK Partili Belediye Başkanı Ramazan Ayaz tarafından temeli atılan ve 7 yıl içerisinde 3 belediye başkanı, belediye başkanlığına kayyum olarak vekalet eden 2 kaymakam değişmesine rağmen tamamlamayan ve atıl vaziyette bekleyen kültür kompleksinin tamamlanması için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan yardım istenecek.


Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Çiçek ile Bucak Belediyesi Kapalı Pazar ve Kültür Kompleksini gezdi. Başkan Emrullah Ünal “Bucak Belediyesi Kapalı Pazar ve Kültür Kompleksinin iki katında kapalı pazar bölümü hizmete açıldı. Ne yazık ki, yeterli ödenek ve bütçe olmadığı için kültür kompleksi kaba inşaatı ile bekliyor. Kültür kompleksinin tamamlanması için cumartesi günü belediyemizi ziyaret edecek olan Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy'dan yardım talebinde bulacağız" dedi.


İnşaatına 2013 yılında başlanarak 2015 yılında sadece pazar kısmı hizmete açılan Bucak Belediyesi Kapalı Pazar ve Kültür Kompleksi 31 bin 867 metrekare kapalı alana sahip.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS