Madde bağımlılığı tiyatroyla anlatıldı

Madde bağımlılığı tiyatroyla anlatıldı
Madde bağımlılığı tiyatroyla anlatıldı

 


Halim AKCA/BUCAK, (DHA)- BURDUR'un Bucak ilçesinde uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında tiyatro gösterimi yapıldı.


Kültür merkezinde düzenlenen tiyatro gösterimini Kaymakam Erol Tanrıkulu, Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, öğretmenler ve 9'uncu sınıf öğrencileri izledi. Gösterimde, uyuşturucu ve bağımlılıkla ilgili 4 gencin öldükten sonra 6'şar dakikalık araftaki konuşmalar kısmı anlatılırken, tiyatronun kalan bölümünde ise ölen gençlerin uyuşturucu kullanmadan önceki hali, uyuşturucuya başlarken, başladıktan sonraki evreleri, duydukları pişmanlıklar anlatıldı. Öğrencilere uyuşturucu ya da madde bağımlılığı yapan etkenlerden uzak durmaları için de mesajlar verildi.


Kaymakam Erol Tanrıkulu, "HAMR Tiyatro Grubu tarafından uyuşturucu ve madde bağımlığıyla mücadelede çocuklarımızın, gençlerimizin, halkımızın bu uyuşturucu illetine bulaşmamasıyla ilgili farkındalık yaratmak için yapılan bir çalışmadır. Tiyatroda uyuşturucu ve madde bağımlığı zararları çok iyi şekilde ele alınmış. Uyuşturucuya bulaşmanın sosyolojik, psikolojik, toplumsal birçok yönü var. Özellikle velilerimize çok büyük görevler düşmekte. Çocuklarımızın bu illete bulaşmasının en temel sebebi anne babaları ile doğrudan ve açık şekilde iletişim kuramamasıdır. Bu boşlukta çocuklarımız kendilerini ifade edemedikleri için. Özellikle anne ve babalarından içten sevgiyi göremedikleri için tutunacak bir dal arıyorlar, maalesef tutundukları dal da yanlış olursa çocuklarımızı uyuşturucu batağına götürüyor" dedi.


Kaymakam Erol Tanrıkulu uyuşturucu ile mücadelede güvenlik kuvvetleri ve devletin tüm kurumları mücadele ettiği gibi, uyuşturucuya bağımlı olmuş gençlere de rehabilitasyon çalışmaları yapılarak tedavi süreci sonrası uyuşturucuyu bırakanları Burdur Valiliği kapsamında işe yerleştirildiğini de söyledi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS