DOSTUM bisiklet takımı yeni yerine kavuştu

DOSTUM bisiklet takımı yeni yerine kavuştu
DOSTUM bisiklet takımı yeni yerine kavuştu

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA'da İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) bisiklet takımı için Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bisiklet evi oluşturuldu. Konteyner hem takımın bisikletlerinin bakım ve muhafazasının yapıldığı hem de antrenmanların gerçekleştirileceği mekan olacak.

İnegöl Belediyesi, her geçen gün gelişen spor branşlarına yeni alanlar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) bisiklet takımı için Hikmet Şahin Kültür Parkında bisiklet evi projesi hayata geçirildi. Bisiklet takımının malzemeleri ve bisikletlerinin bulunacağı 21 metrekarelik bir konteyner bölgede konuşlandırıldı. Aynı zamanda bisikletçilerin antrenmanlarını yapıp bisikletlerin de bakımlarının gerçekleştirileceği alan, hizmete girdi.

DOSTUM, İNEGÖL’ÜN KIYMETLİ BİR MARKASI OLACAK
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle beraber bisiklet evini ziyaret edip sporcularla buluştu. Burada oluşturulan düzeni inceleyen Taban, konuya ilişkin açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada kültür park içerisinde bisiklet evimizin tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Biliyorsunuz spora ve gençler yaptığımız yatırımların karşılığını, meyvelerini alıyoruz. Başta Belediyespor ve altında DOSTUM gibi merkezlerimizle yapılan doğa aktiviteleriyle beraber tüm branşlarla nitelikli bir vakit geçirme süreçlerini vatandaşlarımıza yansıtmış oluyoruz. DOSTUM’la ilgili bölgede bir master plan çalışmasını da yürüttük. Süreçle alakalı çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah doğa sporları ve DOSTUM’u şehrimizin kıymetli bir markası yapabilmek için çalışıyoruz. Yamaç paraşütü ve doğa yürüyüşleri gibi, bungalovlar gibi orada hayata geçireceğimiz çalışmalar da olacak.”

İNEGÖL BİSİKLET KULLANIMI İÇİN ÇOK UYGUN BİR ŞEHİR
Başkan Taban, “Şehrimiz bisiklet kullanımına çok uygun bir alan. Geçmişte de 1940’lı yıllarda İnegöl’de bisiklet ehliyetleri verildiğini görüyoruz. Düz bir ovadayız. Bu alan içerisinde bisiklet kullanımı çok mümkün. Yaygınlaştığında da hem sağlık açısından fayda sağlayacak beraberinde de otomobillerimize binerek gittiğimiz yerlere sağlığımıza değer katacak bisikletlerle ulaşımı sağlayabiliriz. Bunu yaygınlaştırmak istiyoruz. Gençlerimiz de bunu benimsiyorlar. Biz de hem bu anlamda dikkat çekmek hem de sporcu yetiştirmek anlamında, beraberinde şehrimizi tanıtmak anlamında kıymetli kardeşlerimizle çalışıyoruz. Onlar kendilerine bunu bir alan olarak seçmişler ve çalışıyorlar. Hocalarımız eşliğinde her geçen gün mesafe kat ediyorlar. Bizleri de katıldıkları yarışmalarda temsil ediyorlar. Bundan dolayı da tebrik ediyorum” dedi. 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS