İnegöl Belediye Başkanı Taban, gençlerin video mesajına kayıtsız kalmadı

İnegöl Belediye Başkanı Taban, gençlerin video mesajına kayıtsız kalmadı
İnegöl Belediye Başkanı Taban, gençlerin video mesajına kayıtsız kalmadı

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA'da İnegöl ilçesi Yeni Mahalle'de yıllardır top oynadıkları arsanın üzerinde inşaat başlayınca asfaltta oynamak zorunda kalan çocuklar, video çekerek Belediye Başkanı Alper Taban’a seslendi. Bu çağrıya duyarsız kalmayan Başkan Taban, çocukları ziyaret edip bölgede bir saha yapılması konusunda söz verdi.

Yeni Mahallede uzun yıllar top koşturdukları arsada inşaat yapımına başlanınca asfalt üzerinde oynamak zorunda kalan ve hem mahallelinin rahatsızlığı hem de araçların geçişi nedeniyle eski oyun keyiflerine ulaşamayan bir grup çocuk, çareyi Belediye Başkanı Alper Taban’a videolu çağrı yapmakta buldu.

VİDEOYLA BAŞKANDAN YARDIM İSTEDİLER

Kendi imkanları dahilinde taleplerini yazarak hep birlikte video çeken çocuklar, bu videoyu Başkan Taban’ın sosyal medya hesaplarına gönderdi. Videoda mahalledeki çocuklar adına taleplerini sıralayan Ali isimli çocuk, “Sayın Başkan Alper Taban; İnegöl’e yeni Başkanımız olarak hoş geldin. Umarım İnegöl’ü en iyi yerlere taşırsınız. Sayın Başkanım; bildiğiniz üzere 6 aylık bir pandemi süreci geçirdik. 2020 Ocak ayında çıkan salgın hastalığı, dünyayı sarstı ve ne yazık ki ülkemizde de yayıldı. Bu 6 aylık süreçte zor günler geçirdik. Başta okulların kapanması ve peş peşe gelen yasaklar bizleri her anlamda olumsuz etkiledi. Çocuklar, gençler dışarı adım atamaz hale geldi. Ama bu zor günleri atlattık. Kurallar genişletildi. Kuralların genişletilmesinin 2-3 haftalık süreçten sonrasında ne yazık ki futbol sahamız yıkıldı ve inşaata dönüştü. Biz bu sahada 4 yıl oynadık çok emek harcamıştık. Kaleler yapmıştık. Şuanda mahallemizde asfaltta oynuyoruz ama zevk alamıyoruz. Çünkü mahalle sakinleri bizden rahatsız olmakta ve arabalar geçmekte. Eski sahamızın hemen aşağısında boş bir belediye arazisi var. Oraya bir futbol sahası yapılmasını istiyoruz. Onun için size başvurduk. Umarım talebimizi geri çevirmezsiniz. Gereğini arz ederiz” ifadelerinde yer verdi.

BAŞKANDAN YENİ SAHA SÖZÜ

Bu videoya duyarsız kalmayan Alper Taban, çocukları mahallelerinde ziyaret etti. Çocuklarla cami bahçesinde buluşan Başkan Alper Taban, kendilerine futbol topu hediye etti. Yeni bir futbol sahası için de söz veren Taban, “Bugün Yeni Mahallede kıymetli evlatlarımızla beraberiz. Mahalleden Ali kardeşimiz ile arkadaşlar bir video ile bizlere çağrıda bulundular. Dediler ki bizim top oynadığımız arazide inşaat yapılıyor. Bizler de burada artık top oynayamıyoruz. Biz de o videoya istinaden geldik bugün. Camimizin avlusunda gençlerle buluştuk. Beraberinde Ertuğrulgazi Okulunun yanında boşta bir arsa olduğunu söylemişlerdi. Bu arsa üzerinde top oynayabiliriz dediler. Biz de inşallah orayı ilk fırsatta düzenleyerek sizler için kullandıralım istiyoruz. Projelendirene kadar da alanı şuanda oynanacak şekilde bir toparlarız toprak zeminde güvenli şekilde oynayabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS