İnegöl'de 13 akülü engelli aracı ihtiyaç sahiplerine verildi

İnegöl'de 13 akülü engelli aracı ihtiyaç sahiplerine verildi
İnegöl'de 13 akülü engelli aracı ihtiyaç sahiplerine verildi

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA'da İnegöl Belediyesi, Hollanda’da yaşayan gurbetçilerin kurduğu “All For Life Vakfı” işbirliği ile 13 akülü engelli aracını ihtiyaç sahipleriyle buluşturdu.

İnegöl Belediyesi, şehrimizde bulunan akülü araç ihtiyacı üzerine Hollanda’da yaşayan gurbetçilerin kurduğu “All For Life Vakfı” ile irtibata geçti. Yapılan görüşmeler neticesinde, Vakıf İnegöl’deki engelli bireyler için 13 adet akülü engelli aracı temin etti. Yapılan işbirliği neticesinde İnegöl Belediyesi ihtiyaç sahibi engelli vatandaşları tespit ederek bugün düzenlenen törenle araçlarını teslim etti. İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen teslim törenine; AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, All For Life Vakfı Başkanı Ömer Erden, Vakıf Yöneticileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

YIL DA BİR KEZ TÜRKİYE’YE ARAÇ DESTEĞİ YAPILIYOR
Burada kısa bir selamlama konuşması yapan All For Life Vakfı Başkanı Ömer Erden, “Bugün burada bulunmamızdaki amaç, yürüme engelli insanlarımıza bir nebze yardımcı olabilmek. İnşallah bizler vesile oluyoruz. Bu çalışmalarımız özellikle Türkiye ayağı olarak yılda bir kez yapılıyor. Biz daha önce de İnegöl Belediyesi ile çalışmıştık, memnun kaldık. Tekrar nasip oldu. Ben katılan ve emek veren herkese, araçları kabul eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise “Huzurlarınızda hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar kendileri bizlerle irtibata geçtiler. Geçmişte de İnegöl Belediyesi ile benzer çalışmaları olmuş. Yine her yıl düzenli olarak Hollanda’da kurdukları yardımlaşma derneği aracılığıyla kendi ülkelerine bu tür desteklerde bulunuyorlar. Ben huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bu gibi yardımların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. İnsanın ihtiyacı olan bir malzemenin temini yapılıyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderme noktasında katkı vermiş oldular. Bundan dolayı biz de çok mutlu olduk” diye konuştu.

Umuteli Sosyal Yardım Merkezinden söz eden Taban, “Şehrimizde Umuteli Sosyal Yardımlaşma Merkezimiz var. Yapmış olduğu faaliyetler aslında insan yaşamında olan tüm unsurları kucaklayacak şekilde yapılandırılmış durumda. Giyimden gıdaya, barınmaya, kişisel bakım, ev bakımı gibi tadilat, tamirat ve pek çok hizmetin verilmesi noktasında organizasyonlarımız var. Bunların çok daha iyi noktada olması konusunda çalışıyoruz. Eksiklerimizi gidererek daha nasıl faydalı oluruz noktasında bizler de ortaya güzellikler koymaya çalışıyoruz. Bu noktada hayırseverlerimizin bu desteğiyle beraber Sosyal Yardım Merkezimiz gerekli taramalarını yaptı ve bu araçları buradaki kıymetli hemşerilerimizle buluşturmuş oldu” dedi. Konuşmaların ardından engelli vatandaşlarla tek tek sohbet eden protokol üyeleri, araçların anahtarlarını da teslim etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS