Kırsal mahalle muhtarlarına maskeler teslim edildi

Kırsal mahalle muhtarlarına maskeler teslim edildi
Kırsal mahalle muhtarlarına maskeler teslim edildi

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA'da İnegöl Belediyesi, merkez mahallelerde yapılan maske dağıtımlarının ardından 91 kırsal mahallenin muhtarına da vatandaşlara dağıtılmak üzere maskeleri teslim etti.

Koronavirüs sürecinde en çok ihtiyaç duyulan maske üretimine destek olan İnegöl Belediyesi, vatandaşlara maske dağıtımına devam ediyor. İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (İNESMEK) usta öğreticiler ve daha sonra gönüllü kursiyerlerin katılımıyla başlayan İnegöl Belediyesi’nin maske üretimi, daha sonra alınan makineyle günlük 15 bin üretim kapasitesine ulaştı. Bu sayede İnegöl Belediyesi şehirde Devlet Hastanesi ve sağlık merkezleri başta olmak üzere tüm kolluk kuvvetleri, resmi daireler, halk otobüsleri ve Pazar yerlerinde vatandaşa ve görevlilere ücretsiz maske temin etmeye başladı. Seri üretimin başlamasıyla merkez mahalle muhtarlarına da ihtiyaç duyulan vatandaşlara dağıtılmak üzere maskeler geçtiğimiz hafta teslim edilmişti. Bugün de 91 kırsal mahallede başta yaşlı vatandaşlar olmak üzere tüm vatandaşlara dağıtılmak üzere 50’şer adet maske muhtarlara teslim edildi.

91 KIRSAL MAHALLEYE ULAŞTIRILACAK

İnegöl Belediyesi’nden maskeleri teslim alan İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanı Sami Çakmak, dernekten muhtarlara teslim edilecek maskelerin muhtarlar aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılacağını ifade ederek; “Koronavirüs ülkemizde çıktığından bu yana muhtar arkadaşlarımızla birlikte halkımıza destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Kaymakamlığımızla, Belediyemizle ve tüm diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte biz de Vefa Destek Grubuyla birlikte hizmet etmeye çalışıyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimiz için yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza mahalle muhtarlarımız aracılığıyla ulaşıyoruz. Sadece yardım değil; dezenfekte ilacı olsun, maske olsun her konuda yardım desteklerimizi sunmaya gayret ediyoruz. Tabi biz bu yardımları kendimiz yapmıyoruz. Kaymakamlığımız ve Belediyemizin sağladığı kaynaklar neticesinde vatandaşlarımıza bunları ulaştırıyoruz. Bugün de İnegöl Belediyesi tarafından üretilen maskelerimizi 91 kırsal mahallemizin muhtarına teslim etmek ve muhtarlarımız aracılığıyla vatandaşlarımıza ulaştırmak için teslim aldık. Her mahallemize 50 adet maske olmak üzere bunları teslim edeceğiz. Başkanımız sağ olsun ilerleyen günlerde yeniden maske temini yapılacağını ifade ettiler. Daha önce kırsal mahallelerimiz için dezenfekte ilaçları dağıtılmıştı. Bugün maskelerimizi aldık. İnşallah el birliği ile bu günleri atlatacağız. Ben buradan vatandaşlarımıza da zorunlu olmadıkça evde kalmaları konusunda bir kez daha uyarıda bulunmak istiyorum” dedi.

GÜNLÜK 15 BİN MASKE ÜRETİMİ

Maske üretimi ve dağıtımlarına ilişkin de bilgi veren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Salgın sürecinde en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden biri maske oldu. Biz de bu konuda İNESMEK aracılığıyla örnek bir çalışma ortaya koyduk. Türkiye’de maske üreten ilk belediye olarak başladığımız maske üretiminde, bugün aldığımız makine sayesinde seri üretime de geçtik ve günlük 15 bin adet maske üretebiliyoruz. Bu sayede daha çok kişiye maske ulaştırıyoruz. Tüm toplu kullanım alanlarında olduğu gibi geçtiğimiz hafta merkez mahallelerimizin muhtarlarına maske teslim etmiştik. Bugün de 91 kırsal mahallemizin muhtarına ulaştırılmak üzere 50’şer adet maskeyi İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanımıza teslim ettik” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS