BEBKA, İnovatif girişimcileri buluşturdu

BEBKA, İnovatif girişimcileri buluşturdu
BEBKA, İnovatif girişimcileri buluşturdu

Esra TÜRKER/BURSA (DHA)-BURSA Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursa TTO) iş birliğiyle gerçekleştirilen SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı kapsamında iş fikirlerini hayata geçiren katılımcılar, Girişimcilik Toplantısı’nda buluştu. Toplantıda, SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı ile eğitim ve mentorluk desteği alan girişimciler, program öncesi ve sonrası gelişim durumları ile başarı hikayelerini paylaştı. Programa devam eden girişimcilerden bazılarının şirket kurulumlarının gerçekleştiği ve prototip geliştirme noktasında gelişme kaydettiği ifade edildi.

BEBKA’nın, Bursa Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursa TTO) ile ortaklaşa yürüttüğü SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı’nda iş fikirlerini hayata geçiren girişimciler, BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak ve Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ile Girişimcilik Toplantısı’nda bir araya geldi. 

Üniversitelerin ve kalkınma ajanslarının başarılı birer paydaş olduklarını belirten BEBKA Genel Sekreteri M.Zeki Durak, “Üniversitelerimizin eğitim ve girişimcilik anlamında güçlenmesi, gençlerimizin de güçlenmesi demektir. Üniversitelerimizin gelişmesi ise bölgemizin kalkınması için büyük önem teşkil etmektedir. Bu nedenle üniversitelerimizi BEBKA’dan ayrı tutmuyoruz Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüz 2022 yılını ajanslar için “Genç İstihdamı Yılı” ilan etti, biz de bu kapsamda çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Gençlerin istihdam olanaklarını artırmak için destek vermeye her zaman hazırız. Toplamda 90 saatlik eğitimlerin verildiği, çeşitli seminerlerin düzenlendiği SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı’mızın 15 girişimci için verimli bir destek olması çok önemli” dedi.

SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı’nın, iş fikirlerinin ürüne dönüştürülmesi noktasında büyük katkılar sağladığını söyleyen BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de “Üniversite olarak girişimci, üretici, genç ve sanayi dostu bir yapıya sahibiz. Bursa'da faaliyet gösteren Start-up’lara yönelik eğitim, akademik ve sektörel mentorluk veren programımız, uluslararası konferanslarda örnek gösterilecek çapta büyük başarılara imza attı. Girişimcilerimiz 9 Kasım’da yatırımcılarla buluşacak” diye konuştu.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS