Yenişehir MYO taşınıyor

Yenişehir MYO taşınıyor
Yenişehir MYO taşınıyor

Gürhan ADANA/YENİŞEHİR,(Bursa),(DHA)-BURSA Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, 1996 yılında faaliyetine başlayan Uludağ Üniversitesi'ne bağlı Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu'nun başka bir bölgeye taşınacağını açıkladı. Seyitoğlu, 100 dönümlük arazi tahsisinin ardından yapım çalışmalarına geçileceğini bildirdi.


Okulun mezuniyet töreninde konuşan Kaymakam Seyitoğlu, ilçenin tarih, kültür, medeniyet zenginliklerinin yanı sıra tarih ve sanayi potansiyelinin de bulunduğuna dikkat çekti. Seyitoğlu, "Böyle bir şehir eğitim alanında daha iyi olanaklara sahip olmalıdır. Yüksekokulu Barcın Mahallesi yakınlarındaki, tahsis edeceğimiz 100 dönümlük araziye taşıyacağız. Böylece yüksekokulda öğrenim çalışmaları rahatlarken, bazı fakülteler de açılabilecek" dedi.


Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Sincik de, 9'uncu programın da önümüzdeki eğitim öğretim döneminde faaliyete geçeceğini söyledi. Bitki Koruma Programına ilk öğrencilerin kayıtlarının önümüzdeki günlerde başlayacağını anlatan Sincik, "Yüksekokulu’nda Bitki Koruma Programına öğrenci alınması için geçen yıl Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) onay çıkmıştı. 30 öğrencinin kaydını yapacağız. Bitki Koruma Programının bölge çiftçisine önemli katkıları olacak. Bölge çiftçisine hastalık ve zararlılar konularında yardımcı olacak teknikerler yetiştirilecek. Beraberinde bu konularda akademik çalışmalar da yapılacak" diye konuştu.


Konuşmaların ardından okul birincisi Büşra Bayrak yaş kütüğüne adının yazılı olduğu tabelayı çaktı ve mezun olan öğrencilere belgeleri verildi. Öğrenciler tören sonrası keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevincini aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte yaşadılar.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS