Denizli'de 5 mahalle sağlıklı alt yapıya kavuşacak

Denizli'de 5 mahalle sağlıklı alt yapıya kavuşacak
Denizli'de 5 mahalle sağlıklı alt yapıya kavuşacak

DENİZLİ Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi'nin altyapısının baştan aşağı yenilenmesi için açılan ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzaladı. Sözleşme ile 95 milyon 303 bin lira alt yapı yatırımı yapacaklarını belirten Başkan Zolan, bununla birlikte Merkezefendi Mahallesi'nin alt yapısını baştan aşağı değiştireceğini, Yenişehir Mahallesi'nde içme suyu hatlarını tamamen yenileyeceği söyledi.


Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Sevindik ve Sümer Mahalleleri ile Karşıyaka Mahallesi'nin bir kısmının altyapısının baştan aşağı yenilenmesi için açılan ihaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. İmza törenine, AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve DESKİ Genel Müdür Vekili Mustafa Ünal, ihaleyi kazanan firmanın yönetim kurulu başkanı Korhan Atilla ve davetliler katıldı.


Şehirlerin öncelikle sağlığın ve temizliğin merkezi olmak durumunda olduğunu kaydeden Başkan Zolan, bu kapsamda insanların hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için içme suyunun ulaştırılabilmesinin, kullanılan suyun uzaklaştırılmasının ve sel gibi afetlerin önlenmesi noktasında yağmur suyu hatlarının döşenmesinin belediyelerin en önemli görevi olduğunu söyledi.


Başkan Zolan, imzalayacakları bu sözleşme ile vatandaşların uzun süredir arzu ettikleri Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi'nin bir kısmında altyapı çalışması başlatacaklarını kaydetti. İhalenin 95 milyon 303 bin lira olduğunu bildiren Başkan Zolan, "Metraj anlamında devasa işler yapacağız. 122 km içme suyu hattı, 73 km kanalizasyon hattı ve 23 km yağmur suyu hattı döşeyeceğiz ve 1 de atık su arıtma terfi merkezi inşa edeceğiz. Yaklaşık 220 km'ye yakın hat döşenecek. Bu yaklaşık olarak Denizli'den İzmir'e kadar hat döşemek demek" dedi.


'BİRÇOK MAHALLEMİZİN SIKINTILARINI GİDERMİŞ OLACAĞIZ'


Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe ve Karşıyaka Mahallesi ile Deliktaş Mahallesi'nin bir kısmı ve Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi'nin bir kısmı olmak üzere iki ayrı ihale yaptıklarını anlatan Başkan Zolan, "İki ihaleye ilave mahalle olarak, Merkezefendi ilçesindeki Merkezefendi Mahallemiz'in alt yapısını baştan aşağı yenileyeceğiz. Bir de Yenişehir Mahallesi'nde içme suyu ile ilgili sıkıntı var. İçme suyu hatlarında çok sık patlaklar oluşuyor. Yenişehir'de içme suyu hatlarını baştan aşağı değiştireceğiz. Birçok mahallemizin sıkıntılarını bu iki paketle gidermiş olacağız" diye konuştu. 3'üncü paket alt yapı çalışmalarının da olacağını vurgulayan Başkan Zolan, buradaki mahallelerin isimlerini ayrıca paylaşacağını belirtti.


2 YILDA BİTECEK


Yüklenici firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Atilla ise, firmasının 52 yıldır bu işi yaptığını belirterek, Denizli'deki alt yapı çalışmalarından övgüyle bahsetti. Belediyenin sadece kendi sorumluluk alanında değil, alt yapıya yatırım yapacak elektrik, doğalgaz ve telefon gibi diğer sorumlu kurumlarla da uyum ve koordinasyon içinde çalıştığını belirten Atilla, "Kaynakları bu kadar verimli kullanan başka bir belediyeye daha önce rastlamamıştım. Bu ülkenin bir yurttaşı olarak insan mutluluk duyuyor. Allah utandırmasın. Allah temel atma törenlerinde ve açılış törenlerinde bir arada olmayı nasip etsin" dedi. Atilla, yaklaşık 1 ay içinde başlayacakları işi, 2 yıl içerisinde tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.


Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA) 


 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS