Denizli'de hedef kestane şekerinde marka olmak

Denizli'de hedef kestane şekerinde marka olmak
Denizli'de hedef kestane şekerinde marka olmak

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi ile Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin ortaklaşa açtığı Kestane Şekeri Üretim Tesisi ilk ürünlerini Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda beğeniye sundu. Fuara katılanlara kestane şekeri ikram eden AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Denizli artık kestane şekerinde de marka olacak" dedi.

Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, EGS Park Fuar Alanı'nda açıldı. Üreticiye ve tarım sektörüne büyük destekler veren Denizli Büyükşehir Belediyesi fuara iki stantla katıldı. Denizli'nin değerleri, yöresel ürünlerinin tanıtıldığı stant ile Büyükşehir Belediyesi ve Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin ortaklaşa açılan Kestane Şekeri Üretim Tesisi'nin ilk ürünleri de beğeniye sunuldu. Büyükşehir standında ilk kez görücüye çıkan kestane şekeri büyük ilgi gördü. Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, oda ve borsa başkanları ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş stantları ziyaret ederek, kestane şekerinin de tadına baktı.

'ÇİFTÇİMİZİN DAHA FAZLA KAZANMASINI SAĞLAYACAĞIZ'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin dışarıdan sanayi şehri gibi görünse de aslında kendi içinde güçlü bir tarım kenti olduğunu belirtip, "Kendi markamızı üretmek için gayret sarf ediyoruz. Bunların nişanesi olan kestane şekeri ile ilgili bir çalışmamız oldu. İlk üretimler bugün bu fuarımızda yer alıyor. Denizli artık kestane şekerinde de marka olacak. Serinhisar leblebisini de bilinir tanınır hale getireceğiz. Dünyaya ve ülkemize tüm ürünlerimizi anlatacağız. Kekiğimizi, lavantamızı işleyerek katma değerini artırarak piyasaya süreceğiz. Çiftçimizin daha fazla kazanmasını sağlayacağız" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS