EMITT'te 'En Başarılı Ekip Çalışması' ödülü Denizli'ye verildi

EMITT'te 'En Başarılı Ekip Çalışması' ödülü Denizli'ye verildi
EMITT'te 'En Başarılı Ekip Çalışması' ödülü Denizli'ye verildi

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD), dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olarak gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT), 'En Başarılı Ekip Çalışması' ödülüne layık görüldü.


Büyükşehir Belediyesi ve DENTUROD iş birliğinde Denizli'nin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin tanıtıldığı EMITT 2020 sona erdi. 100 ülkeden 60 bin dolayında yerli ve yabancı konuğun ziyaret ettiği EMITT'de, Denizli standı yoğun ilgi çekti. Fuarda '2020 Denizli Yılı' tanıtım çalışmaları da yapıldı. Denizli'nin turizm temsilcileri yurt içi ve yurt dışından birçok kişi ve kurumlarla görüşmeler yaparak, yeni sezon için bağlantı kurdu. Denizli'nin doğal ve tarihi güzellikleri ile turistik alanlarının tanıtıldığı stantta; beyaz cennet Pamukkale, Karahayıt, Laodikya, Denizli Kayak Merkezi, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Buldan dokuması, Serinhisar leblebisi, Yatağan bıçakları gibi kentin birçok değeri yer aldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ve DENTUROD, 24'üncü EMITT'ten 'En Başarılı Ekip çalışması' ödülüyle döndü. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Büyükşehir Belediyesi olarak EMITT'e 5 yıldır katıldıklarını belirterek, "Şehrimizin turizm potansiyelini artırmak için turizm temsilcilerimiz ile birlikte fuardayız. 2020 Denizli yılı ilan edildi. Kentimizin çok daha fazla tanıtılması amacıyla yapılan projeler, bu yıl arka arkaya gelecektir. Şehrimiz turizm anlamında 2020'de patlama yapacak diye düşünüyoruz" dedi.


BU YIL 3.5 MİLYON TURİST HEDEFİ


DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen ise, Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Pamukkale ve Denizli'deki turizm temsilcilerinin fuarda yer aldığını belirterek, "EMITT'in bu yıl bizim için farklı bir anlamı var. 2020 Denizli Yılı tanıtım çalışmaları burada başladı. Bu yılı en iyi şekilde değerlendireceğiz, şehrimizi en iyi şekilde tanıtacağız. Misafir sayılarımızı istediğimiz rakamlara ulaştırmaya gayret edeceğiz. Pamukkale bölgesi her yıl rekor kırıyor. Geçen yıl yaklaşık 2 milyon 700 bin yerli ve yabancı ziyaretçi ile sezonu kapatmıştık. Bu yıl 3.5 milyon hedefini koyduk" dedi.


Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS