Pamukkale Belediyesinden eğitime büyük destek

Pamukkale Belediyesinden eğitime büyük destek
Pamukkale Belediyesinden eğitime büyük destek

DENİZLİ'de Pamukkale Belediyesi, Deliktaş Mahallesi'nde 24 derslikli Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi yaptıracak. 8 milyon liraya mal olacak okulun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Temmuz ayı Belediye Meclisi toplantısında Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Avni Örki'ye Deliktaş mahallesine yapılacak olan okul ile ilgili olarak yetki verildi. Deliktaş mahallesinde Denizli İmam Hatip Öğrencileri Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ne ait olan 4 bin 688 metrekare büyüklüğündeki arsa Pamukkale Belediye Başkanlığı'na bağışlandı. Pamukkale Belediyesi aynı mahallede eğitim alanı olan yerde 24 derslikli Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Anadolu Lisesi yapacak. 2 bin 436 metrekarelik arsa alanında toplam 5 bin 326 metrekare kapalı alana sahip olacak okul, bodrum, zemin ve 4 kattan oluşacak ve 8 milyon liraya mal olacak. Pamukkale Belediyesi tarafından inşa edilecek olan okul, 2021-2022 eğitim öğretim yılına kadar tamamlanarak, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilecek. Konuyla ilgili olarak Denizli Valiliği'nde Vali Ali Fuat Atik, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Denizli İmam Hatip Öğrencileri Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Tekinkaya'nın katılımı ile protokol imzalandı. 

VALİ ATİK'İN İLK PROTOKOLÜ

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli'deki ilk okul protokolü imzalamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Hayırseverimiz Muhammet Serter'e ve dernek başkanı Ömer  Tekinkaya'ya teşekkür ediyorum. Bu işin mimarlarından olan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki'ye hayra ortak olacağı için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu okul orada kaldığı sürece yapan ve yaptıran herkes dua alacaktır” dedi.

2021 YILINDA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Hayırseverimiz Muhammet Serter, Denizli İmam Hatip Öğrencileri Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde olan 4 bin 688 metrekare büyüklüğündeki alanı okul yapılması amacıyla bize bağışladı. Biz aynı bölgede bulunan eğitim alanına 24 derslikli Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Anadolu Lisesi yapma isteğimizi kendisine ilettik. Hayırseverimiz konuya olumlu baktı. Bu konuda Pamukkale Belediye Meclisimizden de yetki aldık. Ben hem hayırseverimiz Muhammet Serter, hem de dernek  başkanı Ömer Tekinkaya ve dernek yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.  

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS