DEDAŞ çalışanlarına İSG eğitimi

DEDAŞ çalışanlarına İSG eğitimi
DEDAŞ çalışanlarına İSG eğitimi

DİYARBAKIR,(DHA)- DİCLE Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi bünyesinde çalışan 2 bin 757 personele İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.
Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki 6 ilde çalışan personellerine temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veriyor. En tehlikeli iş kollarından birinde faaliyet yürüten DEDAŞ, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sorumluluk bölgesini oluşturan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinin tamamında veriyor. İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yöneticisi Mesut Karabulut tarafından Diyarbakır'da verilen iş sağlığı eğitim çalışmasına katılan DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, iş sağlığı ve güvenliği kadar işçi sağlığı ve güvenliğine de büyük önem verdiklerini söyledi. 
Şirket bünyesinde çalışan her bir işçinin sağlığı ve güvenliğinin kendileri için ilk sırada geldiğini belirten Karagüzel, "İş kazaları konuşarak önlenemez. Şimdi eylem vakti. Burada teorik eğitimleri verilen iş sağlığı ve güvenliği konusunda sahada da ciddi çalışmalar yapmak, geçmişte yaşanan iş kazalarının neden yaşandığını ve nasıl önlenebileceğini çok iyi araştırmak gerekir. İş sağlığı ve güvenliği konusu bir kültürdür. Bundan sonra olası iş kazaları ancak bizim her çalışanımızın bu kültürü hayatının bir parçası galine getirmesi ile mümkün olabilecektir" dedi.


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS