Hollanda’da yaşayan iş insanından, sokak hayvanlarına mama desteği

Hollanda’da yaşayan iş insanından, sokak hayvanlarına mama desteği
Hollanda’da yaşayan iş insanından, sokak hayvanlarına mama desteği

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-HOLLANDA’da yaşayan iş insanı Bülent Türker tarafından Edirne'nin Keşan ilçe Belediyesi'ne gönderilen 200 kilo köpek maması, Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği yetkililerine teslim edildi.

Hollanda’da yaşayan Keşanlı iş insanı Bülent Türker, Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı formayı açık arttırma ile satarak elde ettiği geliri Trakya da bulunan sokak hayvanları için kullandı. Türker’in Trakya’daki sokak hayvanları için aldığı mamalardan Keşan Belediyesi’ne gönderdiği 200 kilogram mama, Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nden Veteriner Hekimi Hasan Nural ile Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Erdoğan Demir tarafından Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sevinç Cebeci’ye teslim edildi.

​ Veteriner Hekimi Hasan Nural, iş insanı Bülent Türker’e teşekkür ederek, "Bu günlerde Keşan Belediyesi olarak sokak hayvanlarımız için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bu arada tüm vatandaşlarımızı da sokak hayvanlarımıza yardım etmeye çağırıyoruz. Bizlere bu konuda Hollanda’dan destek veren Sayın Bülent Türker’e ve kendisine Trakya’da yardımcı olan gönüllü hayvansever Sedef Kaya’ya da teşekkürlerimi iletiyoruz” dedi.

Sevinç Cebeci de sokak hayvanlarına sahip çıkması nedeniyle Türker’e teşekkür etti ve tüm duyarlı vatandaşları da sokak hayvanlarına mama konusunda destek olmaya çağırdı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS