Elazığ'da kimsesiz ve yaşlılara bayram temizliği

Elazığ'da kimsesiz ve yaşlılara bayram temizliği
Elazığ'da kimsesiz ve yaşlılara bayram temizliği

Erkan BAY/ELAZIĞ,(DHA)- ELAZIĞ Belediyesi tarafından Kurban Bayramı nedeniyle kimsesiz ve yaşlılara temizlik hizmeti başlatıldı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan 'Yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere ev temizliği hizmeti’ projesi start aldı. Hizmetten, kendisiyle ilgilenecek bir yakını bulunmayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar yararlanacak. Kurban Bayramı öncesi başlatılan projeyle, sunulan ev tadilat, tamirat ve temizlik hizmeti, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.

Yılın 12 ayı devam ettirilecek projeyle, başvurular değerlendirilerek, hizmetin ulaştırılacağı vatandaşlar belirleniyor. Ardından harekete geçen ekipler tarafından ilk olarak evde gerekli tadilat çalışmaları gerçekleştiriliyor. 

Sosyal projelerle toplumun tüm kesimlerini kucaklamayı amaçladıklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Projemiz yılın 12 ayı devam edecek. Temel amacımız insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve onların yaşam kalitelerine değer katmak. Bu açıdan sosyal projelerimizle toplumun her kesimine ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli hizmet ulaştırmak önceliklerimiz arasında olacak. Başlattığımız bu yeni projeyle hasta ve bakıma muhtaç ailelerimizin yaşamlarını kolaylaştırmış olacağız. İnancımız, örfümüz bizlere yaşlılarımıza, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sahip çıkmayı öğretmiştir. Dolayısıyla bu hizmet her şeyden önce bizim için bir görevdir. Kurban Bayramı öncesinde projemizi başlatmamız da apayrı bir güzellik oldu. Hizmet ulaştırdığımız vatandaşlarımız bayramda misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacak, bizler de onların dualarını almış olacağız" dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS