Elazığ'da Kitap Fuarını 125 bin kişi ziyaret etti

Elazığ'da Kitap Fuarını 125 bin kişi ziyaret etti
Elazığ'da Kitap Fuarını 125 bin kişi ziyaret etti

Erkan BAY/ ELAZIĞ,(DHA)-ELAZIĞ  Belediyesi tarafından bu yıl 3'ncüsü düzenlenen Kitap Fuarı, 125 bin kitap dostunu ağırladı.


Elazığ Valiliği önünde yer alan meydanda, 25 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında açılan fuarda, Türkiye'nin önde gelen 70 yayınevi tarafından binlerce kitap okuyucuyla buluşturuldu. 10 günlük fuar süresince onlarca yazar ve şair de söyleşi ve imza programlarıyla okuyucularıyla bir araya geldi. Fuar süresince Elazığlı yazar ve şairlere de ücretsiz stantlar tahsis edildi. Tahsis edilen stantlarda her gün Elazığlı dört yazar ve şair okuyucularıyla buluştu. Özellikle gençleri kitapla buluşturmayı hedefleyen Elazığ Belediyesi tarafından 10 günlük fuar süresince tahsis edilen araçlarla, 30 bin öğrenci fuar alanına taşındı.

Kitap Fuarı'nı gezen öğrenciler, binlerce kitap arasından kendilerine hitap eden eserleri alma fırsatı buldu. Kitapların büyülü dünyasında keyifle alışveriş yapan gençler, fuar ziyaretlerinin ardından yine Elazığ Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla okullarına taşındı.

Şehrin turistik değerlerinin tanıtımına katkı sağlanması amacıyla Elazığ Belediyesi tarafından hizmete sunulan tur otobüsü de fuar süresince miniklere özel hizmet sundu. İlkokul öğrencileri fuar alanına tur otobüsüyle taşındı.

Elazığ Belediyesi tarafından fuar bünyesinde oluşturulan ‘kitap havuzu’ kitap dostlarından yoğun ilgi gördü. Fuar alanını ziyaret edenlerin kitap bağışında bulunduğu kitap havuzunda 5 bin kitap birikti. Kitap havuzunda biriken kitaplar, başta köyler olmak üzere kitap eksiği bulunan okullara bağışlanacak.

Kitap Fuarının binlerce yıllık kültür ve tarih mirasına sahip Elazığ’a çok yakışan bir organizasyon olduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Şehrimizin kültürel yaşamına ve tanıtımına önemli katkılar sağlayan fuarımızı 125 bin kişi ziyaret etti. Fuar süresince onlarca yazar ve şairimizi ağırladık. Özellikle gençlerimizin fuara olan ilgisinden ötürü çok mutluyum. Fuar süresince söyleşi ve imza programlarıyla hemşehrilerimizle buluşan değerli yazar ve şairlerimiz ile yüksek katılım sağlayan hemşehrilerime teşekkür ederim" dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS