Elazığ'da Yahya Kemal Caddesi genişletiliyor

Elazığ'da Yahya Kemal Caddesi genişletiliyor
Elazığ'da Yahya Kemal Caddesi genişletiliyor

Erkan BAY/ELAZIĞ,(DHA)- ELAZIĞ'da şehrin ana arterleri arasında yer alan Yahya Kemal Caddesi, yapılacak yol genişletme çalışmalarıyla altı şeride çıkarılıyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan şehir içi ulaşım sorunlarını rahatlatmaya yönelik projeleri doğrultusunda, şehir genelinde trafik yoğunluğunun asgariye indirilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Fırat Üniversitesi Hastanesi bağlantısını sağlayan 620 metre uzunluğunda, 24 metre genişliğindeki 4 şeritli Yahya Kemal Caddesi, altı şeride çıkarılıyor. DSİ Bölge Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen yol genişletme çalışmasıyla, cadde genişliği 32 metreye çıkarılarak, 3 geliş 3 gidiş şeklinde düzenlenecek. Altı şerit olarak hizmete sunulacak cadde üzerinde çalışmalara başlanırken, cadde asfalt serimi, kaldırım düzenlemesi ve duvar örümü çalışmalarının ardından hizmete alınacak.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yollarıyla kaldırımlarıyla modern ve kaliteli bir kent oluşturmak amacı doğrultusunda şehrin dört bir yanında çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti. Çalışma alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları, şehrin trafik yoğunluğunu gidermek, sürücülere güvenli ve konforlu sürüş imkânı kazandırmak için ekiplerin çalışmalarını hummalı bir şekilde devam ettirdiğini ifade ederek, “Yahya Kemal Caddesi trafik yoğunluğunun en fazla olduğu güzergâhlar arasında yer alıyor. DSİ Bölge Müdürlüğü ve okullara ait alanı 7 metre içeri çekerek, caddeyi 3 gidiş 3 geliş şeklinde düzenleyerek trafiği ciddi manada rahatlatacağız” dedi.

Şehrin, doğu bölgesiyle bağlantısını sağlayan İtfaiye Kavşağı’nın yeniden düzenlenmesi amacıyla kısa süre önce başlattıkları çalışmaların da devam ettiğini belirten Başkan Şerifoğulları, alanda hem sinyalizasyon hem de kavşağın yeniden düzenlenmesi amacıyla sürdürdükleri çalışmaların tamamlanmasıyla alandaki trafik yoğunluğunun ciddi manada rahatlayacağını kaydetti.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS