hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erzurum Barosu Avukatlarından muhteşem konser

  Erzurum Barosu Avukatlarından muhteşem konser
  expand

  Erzurum Barosu Avukatlarından muhteşem konser

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ERZURUM, (DHA) – ERZURUM Barosu'na kayıtlı avukatlar tarafından oluşturulan saz ve koro ekibi, 1 Mayıs akşamı ilk konserini verdi. 30 kişiden oluşan koro seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla yoğun ilgi gördü. Konser sonrası izleyiciler koro ekibini uzun süre ayakta alkışladı.

  Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi’nde sahne alan avukatlar, Koro Şefi Habip Çemç öncülüğünde seslendirilen koro ve solo eserlerle verdikleri ilk konserde izleyenlerin büyük beğenisini aldı.

  Konseri avukatlarla ve aileleriyle birlikte izleyen Erzurum Barosu Başkanı Talat Göğebakan, yaklaşık 5 aydır itinayla ve özveriyle konserin hazırlığını yapan meslektaşlarının profesyonelce bir performans gösterdiğini belirtti. Koro Şefinin haricinde saz ve solistlerin tamamının avukatlardan oluştuğunu ifade eden Başkan Göğebakan, "Meslektaşlarımı ve emek veren herkesi tebrik ediyorum. Ellerine, yüreklerine, dillerine sağlık. Avukatlar sadece mesleğiyle uğraşmaz, sosyal hayatın içerisinde de vardır. Bunlardan bir tanesinin en güzel örneğini şu an yaşıyoruz" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaklaşık 2 saat süren konsere zaman zaman kendilerinin de eşlik ettiğini söyleyen izleyicilerden avukat Uğur Alkuş, "Meslektaşlarımı yürekten kutluyorum. Muhteşem bir performans sergilediler. Unutulmaz bir konser verdiler. Koronun dışında söylenen solo türkülerde bizleri mest etti. İkinci konseri merakla bekliyoruz" dedi.

  Konser sonrası izleyiciler koro ekibini uzun süre ayakta alkışladı ve çiçek yağmuruna tuttu.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow