ESMEK, 200 bin kişiye ulaştı

ESMEK, 200 bin kişiye ulaştı
ESMEK, 200 bin kişiye ulaştı

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), kent merkezinde 200 binden fazla kişiye ulaştı. 

Seyitgazi ilçesine bağlı Kırka Mahallesi'nde kadınlardan gelen talep ile örgü ve takı tasarımı kursu açan ESMEK, kadınların ürettikleri el emeği ürünleri satarak aile ekonomilerine destek olmalarına da imkan sağlayacak. 19 yıldır 7'den 70'e yaklaşık 200 bin kişiye sanat ve meslek eğitimi veren ESMEK, kırsalda verdiği hizmetlerle de vatandaşların vakitlerini verimli şekilde geçirmelerini sağlıyor. Seyitgazi Belediyesi ile ortak yürütülen çalışmalar çerçevesinde geçtiğimiz yaz çocuklar için yaz okulu kursları açan ESMEK, kış döneminde de kadınlara destek oluyor. Bu kapsamda Seyitgazi ilçesine bağlı Kırka Mahallesi'nde ESMEK tarafından açılan ve 22 kadının katıldığı örgü ve takı tasarım kursunda kadınlar el emeği ürünlerin üretimine başladı. 

Kadınların ürettikleri el emeği ürünleri kent merkezindeki satış mağazasında satılacağını ve böylelikle kadınların aile ekonomilerine destek olacaklarını belirten yetkililer, gelen talepler doğrultusunda Mobil Eğitim Aracı ile de bilgisayar eğitimlerinin verilmeye devam ettiğinin altını çizdiler. Kırsalda imkanların yetersiz olduğunu ancak Seyitgazi Belediyesi'nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışarak kendilerine her imkanı sunmaya çalıştıklarını belirten kadınlar ise Başkan Yılmaz Büyükerşen'e, Uğur Tepe'ye ve ESMEK'e teşekkür ettiler. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS