Odunpazarı'nda festival zamanı

Odunpazarı'nda festival zamanı
Odunpazarı'nda festival zamanı

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR’de Odunpazarı Belediyesi tarafından ilki 2015 yılında “Wood is Good”, “Ağaç Güzeldir” sloganı ile gerçekleştirilen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nin 5’incisi, Pazartesi Günü Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleştirilecek.


Odunpazarı Belediyesi, 2015 yılında Dünyada 3’üncüsü Türkiye’de ise ilki gerçekleştirilen “Wood is Good”, “Ağaç Güzeldir” etkinliği başladığı Uluslararası Ahşap Heykel Festivalini geleneksel hale getirdi. 2016 yılında Wood Hands-Ağaç Ellerde Yaşam Buluyor, 2017 ve 2018 yıllarında ise The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi sloganı ile gerçekleşen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nin beşincisi 17 Haziran 2019 Pazartesi Günü gerçekleşecek olan festival yürüyüşü ile başlayacak. 13.00’de Adalar Migros önünden başlayacak olan festival yürüyüşü, festivalin yapılacağı Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda sona erecek.


Bugüne kadar toplamda 286 bilim insanı ve Ahşap Sanatçısını konuk eden Odunpazarı Belediyesi, 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde 2 si yabancı 8’i yerli olmak üzere 10 sanatçı ve bilim insanını misafir edecek. 286 eşsiz eserin hayat bulduğu festivalde Cemre Demirgiller, Esfandyar Moradpour (İran), Gizem Türkdoğan, Gülce Yelken, Hasan Çimenci, İlhan Kaya, Mert Kaan Burnaz, Nasrin Yousefi (İran), Ufuk Güneş Taşkın, Yeliz Cantekin yer alacak.


 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS