GSO’da, 'Tacikistan' toplantısı

GSO’da, 'Tacikistan' toplantısı
GSO’da, 'Tacikistan' toplantısı

GAZİANTEP, (DHA) - 'TACİKİSTAN’da İş ve Yatırım Olanakları Tanıtım Toplantısı' Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Tacikistan Büyükelçiliği destekleri ile Türkiye-Tacikistan İş Konseyi organizasyonunda, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahiplinde gerçekleştirildi.


Firma temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Tacikistan'daki tekstil, inşaat ve gıda sektörleri değerlendirilerek, ikili ticaretin geliştirilmesi ve yeni işbirlikleri için görüşmeler yapıldı. Toplantı öncesinde, Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Tacikistan Ankara Büyükelçisi Mahmadali Radjabiyon, Gaziantepli sanayicileri yatırıma davet etti.


Gaziantep’e daha önce geldiğini tarihine ve kültürüne hayran kaldığını kaydeden Büyükelçi Mahmadali Radjabiyon, “Özellikle Zeugma Mozaik Müzesi mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer” dedi.


Türkiye ile Tacikistan arasında mevcut bir ticari ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini dile getiren Mahmadali Radjabiyon, “Çünkü Türkiye bizim için çok önemli bir ülke. Sizleri ülkemize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Ev sahipliğiniz için ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Toplantının düzenlenmesine verdikleri desteklerden dolayı büyükelçi ve beraberindeki heyete teşekkür eden GSO Başkanı Adnan Ünverdi de, iki ülke arasında her şeyden önce kardeşlik bağı olduğunu, bunu ticari ve kültürel anlamda daha da geliştirmek gerektiğini söyledi.


Adnan Ünverdi, Gaziantep’in üreten ve Türkiye’ye her alanda değer katan bir kent olduğunu belirterek, “Karşılıklı ticaretimizi artırarak gücümüze güç katabiliriz. Bunun için de birbirimizi daha iyi tanımamız, yakın ilişkileri içerisinde olmamız önem taşıyor. Bu noktada özellikle sizleri kentimizde düzenlenen fuarları görmeye davet ediyoruz. İnşallah toplantımız da ikili ticaretimizin artmasına vesile olacak. Ziyaretinizden ötürü teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS