Milletvekili Koçer'den, 23 Nisan mesajı

Milletvekili Koçer'den, 23 Nisan mesajı
Milletvekili Koçer'den, 23 Nisan mesajı

GAZİANTEP, (DHA) - AK PARTİ Gaziantep Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, 23 Nisan nedeniyle mesaj yayımladı.


Milletvekili Koçer mesajında, tarihte benzeri olmayan bir bağımsızlık mücadelesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin inşasında Türkiye Büyük Millet Meclisinin sahip olduğu önemi vurgulayarak, şunları ifade etti:


"99 yıl önce milleti yalnızca milletin idare edeceğini söyleyen irade, Türkiye Büyük Millet Meclisini kurmuş ve o tarihten itibaren bağımsızlığımızın sembolü olmuştur. 23 Nisan 1920'den bugüne ülkemizin ve milletimizin kaderini tayin eden kararların alındığı TBMM'nde,  kurucu iradenin sahip olduğu aynı inanç ve şevkle ülkemizin muassır medeniyetler seviyesine ulaşmasının önünü açacak düzenleyici ve yeni kanunlar için çalışıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, milli iradenin her şeyin üzerinde ilan edildiği bugünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak hediye ettiği çocuklarımız, geleceğimizin güvencesi yarınlarımızın umududurlar. Onların, büyük ve güçlü Türkiye'nin aydınlık geleceği için aldıkları emanete sahip çıkacaklarına olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimiz ile yüce Meclis'imizde hizmet edip ebediyete intikal etmiş üye ve başkanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın ve aziz milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum." 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS