NTO’da sertifika töreni

NTO’da sertifika töreni
NTO’da sertifika töreni

GAZİANTEP, (DHA) - NİZİP Ticaret Odası (NTO) tarafından İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın (İKA) Teknik Destek Programı kapsamında düzenlenen Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbarat Yöntemleri eğitimi tamamlandı. İki gün süren eğitim sonunda katılımcılar sertifikalarını törenle aldı.


Sertifika töreninde konuşan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Nizip Ticaret Odası olarak hem girişimci sayımızı hem de ihracatçı firmalarımızı arttırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" dedi.


Nizip’te önemli bir ihracat potansiyeli olduğunu ifade eden Özyurt, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Nizip’in ihracatının 300 milyon dolar seviyelerine çıktığı yıllar olmuştur. Şuan ilçemizde 103 ihracatçı firmamız bulunmakta olup ihracatçı firma sayımızı 500’e çıkmasını arzu etmekteyiz. Buna bağlı olarak Nizip’te bir Gaziantep Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı gümrük müdürlüğü kurulması ile ilgili ciddi girişimlerde bulunduk. Bizler her girişimimizde olumsuz cevap alıyoruz ama bir gün mutlaka açılacak diye ümit ediyoruz. Odamızda iki gündür istihbarat yöntemleri eğitimi alıyorsunuz. Bu eğitimler sayesinde firma karlılığınızın arttırılması, potansiyel müşterilere ulaşma ve ihracatın arttırılması ve dış ticaretin temel unsurlarının işleyişini öğrenmiş bulunmaktasınız."


Konuşmanın ardından Ticari İstihbarat Kanalları Danışmanı Yaman Koç’a eğitime katkılarından dolayı NTO Meclis Başkanı Bekir karabacak ve NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt tarafından plaket, katılımcılara ise sertifikaları verildi 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS