Başkan Tural’dan fırsatçılık uyarısı

Başkan Tural’dan fırsatçılık uyarısı
Başkan Tural’dan fırsatçılık uyarısı

 


Nurettin ARKAN/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, koronavirüsün ülkemizde de ortaya çıkmasının ardından özellikle maske, kolonya, dezenfektan malzemeleri ve bazı gıdaları fahiş fiyatta satan esnaf, firma ve işletmeleri fırsatçılık yapmamaları konusunda uyardı.


Ahmet Tural, Türkiye genelinde bazı işletmelerin koronavirüs konusunu fırsat bilerek sunulan mal ve hizmetlere fahiş fiyat uyguladığı ve stoklarında bekleterek fiyat artışına neden olduğunu söyledi. Tural, “Maalesef bazı esnafın koronavirüsü fırsat bilerek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik piyasa koşullarında sunulan mal ve hizmetlere fahiş fiyat uyguladığı, bazı ürünleri ise stoklarında bekleterek fiyat artışına neden olduğu duyumları almaktayız. Haksız fiyat artışları ve stokçuluk karşısında mağdur olan vatandaşımızın ve iyi niyetli işletmelerin haklarını korumak için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın haksız fiyat artışı şikâyet bildirimini bakanlığımıza, illerimizde de ticaret bakanlığı il müdürlüklerine ve birliğimize bildirmeleri önem arzediyorö diye konuştu.


Fırsatçılık ve haksız fiyattan Isparta esnafının her zaman kaçındığını kaydeden Başkan Tural, “Esnafımız ahilik kültürünü kendine düstur edinmiştir. Böyle bir fırsatçılığı yapma ihtimalini dahi düşünmüyoruz. Bazı büyükşehirlerde gıda ürünlerinde de fahiş fiyatların başladığını ve stokçuluk yapanlar olduğunu görüyoruz ancak bu konuda da bizim esnafımız fırsatçılık yapmaz ve vatandaşımızı mağdur etmez. Tespiti halinde ise disiplin kurulumuz gerekli müdahaleyi en ağır şekliyle uygularö dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS