Başakşehir’in kedileri “ev”leniyor

Başakşehir’in kedileri “ev”leniyor
Başakşehir’in kedileri “ev”leniyor

İSTANBUL,(DHA)- Sokak hayvanlarını olumsuz hava koşullarından korumak için çalışmalarını sürdüren Başakşehir Belediyesi, sokak kedileri için sitelere kedi evleri bırakmaya başladı. Bu sayede Başakşehir’in kedileri ev sahibi oldu.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla sokak kedileri sıcak bir yuvaya kavuşuyor. Belediye ekipleri, ahşaptan imal ettikleri ve etrafını tel örgülerle kapladıkları korunaklı kedi evlerini Başakşehir Belediyesi’ne başvuru yaparak kedi evi talep eden sitelere teslim ediliyor. 

DAĞITIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK” 

Başakşehir Belediyesi Sağlık İleri Müdürlüğü’nden Veteriner Yunus Kanlı, kedi evlerinin site yönetimleri ve hayvan severler tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Sokak kedilerinin yoğun olduğu sitelere, Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından imal edilen kedi evlerini koyuyoruz. İlk gün, üç siteye kedi evlerimizi yerleştirdik. Dağıtımlarımız önümüzdeki günlerde hız kesmeden devam edecek. Öte yandan bölgede yapılan incelemelerde rastladığımız bakıma muhtaç ve hasta hayvanlar da iyileştirme merkezine götürülerek tedavi süreçleri başlatılıyor” dedi.

“HAYALİMİ BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ” 

Kedi evlerinin yerleştirildiği site sakinlerinden hayvan sever Berna Büte, uzun süredir hayalini kurduğu kedi evlerinin Başakşehir Belediyesi sayesinde gerçeğe dönüştüğünü söyledi. 

Kedi evi teleplerine kısa sürede olumlu talep veren Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Büte, “Site yönetimimizle bir araya gelip Başakşehir Belediyesi’ne kedi evi yapmasını rica etmiştik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar ve kısa bir süre içerisinde talebimize olumlu cevap verdiler. Çok mutluyum. Bu uzun süredir hayalim olan bir evdi. Bu kedi evi sayesinde besleme yaptığımız kediler bir arada olabilecek. Başakşehir Belediyesi’ne, sokak hayvanları için hazırladığı mama-su kapları, besleme odak noktaları, köpek kulübeleri ve kedi evleri için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS