hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sınıfı baştan yarattılar! Uzaktan eğitimden dönecek öğrencilere büyük sürpriz

  Sınıfı baştan yarattılar Uzaktan eğitimden dönecek öğrencilere büyük sürpriz
  expand

  İstanbul Esenyurt’ta uzaktan eğitim sonrası okula dönecek öğrenciler için Siteler İlkokulu öğretmeni uyum sorununu ortadan kaldırmak için bir proje hazırladı. Sınıfın bir kısmını yeniden yaratan proje sorumlusu Adnan Topal sınıfa uzay temalı sınıf görünümü verdi. Topal, amaçlarının 5,5 aylık ara sonrası öğrencilerin okul kültürüne daha kolay uyum sağlaması olduğunu belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim döneminin ikinci yarısı uzaktan eğitim şeklinde gerçekleşmişti. Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yeni dönemin başlangıcı olarak 31 Ağustos tarihi verilmişti.

  Koronavirüs verilerine göre yeni bir karar alınmaması durumunda 31 Ağustos’ta eğitim öğretim yeniden başlayacak. Açılış öncesi okulların yeni normale uygun olarak şekillendirilmesi çalışmaları ise devam ediyor.

  Sağlık tedbirlerinin yanı sıra okula dönüşte öğrencilerin uyum problemi yaşamaması için çeşitli projeler geliştiriliyor. Bu projelerden biri de İstanbul Esenyurt’ta yer alan Siteler İlkokulu’nda gerçekleşti.

  AMAÇ UYUM SORUNUNU ORTADAN KALDIRMAK

  Proje sorumlusu Adnan Topal öğrencileri için çalışmalarının devam ettiğini belirterek “bilindiği üzere toplamda 5,5 ay gibi bir süre öğrenciler okul ortamından ayrı kaldılar. Biz 3 aylık yaz tatili dönemi dönüşünde bile çocukların okul kültürüne alışmada problem yaşadıklarını görebiliyoruz. Bu problemin önüne geçmek için sınıfı baştan yarattık ve öğrencilerimize uzay temalı bir sınıf hazırladık” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uzay temalı sınıfın özelliklerinden biri de çocukların sahne korkusunu yenmelerine yardımcı olabilmek ve kendilerini daha iyi ifade etmelerine olanak sağlamak amacıyla oluşturulan sahne olacak.

  Sınıfı baştan yarattılar Uzaktan eğitimden dönecek öğrencilere büyük sürpriz

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow