hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Emekli astsubaylar Maltepe’de miting düzenledi

  Emekli astsubaylar Maltepe’de miting düzenledi
  expand

  Emekli astsubaylar Maltepe’de miting düzenledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Murat SOLAK – Muharrem ÇAM / İSTANBUL, (DHA) – EMEKLİ astsubaylar, özlük haklarını savunmak ve tazminat taleplerini dile getirmek için Maltepe'de miting düzenledi. Mitinge, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile çeşitli siyasi parti temsilcileri katıldı.

  Emekli astsubaylar, Maltepe Sahil Etkinlik Alanı'nda miting yaptı. Emekli astsubaylar, ellerinde döviz ve bayraklarla sloganlar atarak miting alanına geldi. Kurulan platforma çıkan emekli astsubaylar özlük hakları ve tazminat taleplerini dile getirdi. Mitinge, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile çeşitli siyasi parti temsilcileri katıldı.

  “ASTSUBAY CAMİASININ SORUNLARI ÇÖZÜMSÜZ KALMIŞTIR"

  Mitingde basın açıklamasını okuyan Emekli Astsubay Yalçın Tunçbilek, “Astsubaylar geniş sorumlulukları bulunan ve görevlerini icra etmelerine karşın sadece itibar anlamında değil, ücret rejimi konusunda büyük hak kayıplarıyla karşı karşıya bırakılmışlardır. 120 bin emekli 100 bini aşan çalışan aileleriyle birlikte milyonu aşan astsubay camiasının acil çözüm bekleyen sorunları ne yazık ki çözümsüz kalmıştır. Uzun yıllar görev hayatına devam ederek emekli olduktan sonra da çektikleri külfetin kıymet dengesi hususunda yeterince kıymet görmemişlerdir. Negatif etkiler değerlendirildiğinde maddi eksiklerin yanında itibari kıymetlendirmeyi de esas alan astsubay statüsünün ifa etmiş oldukları görevlerin kritik önemini daha iyi idrak ederek, bilgi, birikim ve tecrübelerini de göz önünde bulundurarak çağın gereğine uygun bir sisteme kavuşturulması son derece önem arz etmektedir" şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “YILDA 11 MİLYAR DOLAR HARCIYORLAR"

  Mitingde konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Akıllı bir devlet yönetimi ordusunun fedakar mensuplarını emekli olduktan sonra fakru zaruretle karşı karşıya bırakmaz. Akıllı bir devlet yönetimi bütün hayatını vatan savunmasına vermiş, iş riski şehit ya da gazi olmak olan insanların emekli oldukları zaman hayatlarını geri kalan sürelerini onurla yaşamalarını sağlayacak maaşı onlara öder. Ancak bu ülkede sadece sizler değil, 16 milyon emekli, dul, yetim var. Bunların büyük bir bölümü 10 bin lira maaşla geçinmeye çalışıyor. Dul ve yetimlerde bu 7 bin 500 liraya kadar düşüyor. Sizler hakkınız olan tazminatı arzu ettiğinizde verilen cevap 'Enflasyonu arttırır, kaynak yok' oluyor. Oysa bu ülkeye 13 milyon sığınmacı ve kaçak getirdiler. Bunun 5 milyonu Suriyeli kayıtlı sığınmacı. Bunlara yılda 11 milyar dolar harcıyorlar" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow