Maltepe’de 5 bin kadına danışmanlık desteği verildi

Maltepe’de 5 bin kadına danışmanlık desteği verildi
Maltepe’de 5 bin kadına danışmanlık desteği verildi

İSTANBUL, (DHA) – Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kurulan 4 kadın danışma merkezinde, yaklaşık 5 bin kadına okuma – yazma, el işi, psikolojik, pedagojik ve hukuki destek ile anne – çocuk sağlığı gibi birçok konuda eğitim sunuldu.


Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nce açılan kadın danışma ve sosyal yaşam merkezinde 4 bin 852 kadın eğitim ve destek aldı. Merkezler, aile ve ebeveynlerine yönelik destekleyici ve iyileştirici eğitimler vermek, seminerler ve paneller düzenlemek, kadınların ekonomide üretici ve yaratıcı olmalarını sağlamak, sosyal ve kültürel alanlarda yaşam kalitelerinin artırılmasına yönelik meslek edindirme kursları vermek amacıyla Küçükyalı, Gülsuyu, Fındıklı ve Başıbüyük’te açıldı.


KADINLARA PSİKOLOJİK, PEDAGOJİK, HUKUKİ BİRÇOK ALANDA DANIŞMANLIK DESTEĞİ SAĞLANIYOR


Küçükyalı Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi Kadın Danışma Merkezi’nde bin 845 kadına psikolojik, 766 kadına hukuki ve 838 kadına pedagojik destek olmak üzere toplamda 3 bin 449 kadına danışmanlık hizmeti verildi. Gülsuyu Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde 533 kadına psikolojik ve hukuki danışmanlık ile biçki-dikiş, el örgüsü, iğne oyası, okuma-yazma, spor ve giyim gibi alanlarda meslek edindirme kursları verildi. 250 kadına da, “25 Kasım Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında uzman avukatlarca seminer verildi.


Fındıklı Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde de 400 kadına, okuma-yazma, el nakışı, mefruşat, giyim, biçki-dikiş gibi alanlarda meslek edindirme kursları ve psikolojik-hukuki danışmanlık hizmeti sunuldu. Yine çalışmalar kapsamında 50 kadına, kadın sağlığı eğitimi, 220 kadına de anne ve çocuk sağlığı eğitimi verildi. Ayrıca müdürlük faaliyetleri kapsamında tüm merkezlerdeki kadınlara, kadın ve aileyi destekleyici seminerler, paneller, eğitimler sunuldu. 70 bin kadına yönelik  organizasyon ve etkinlikler düzenlendi. Dördüncüsü Başıbüyük Mahallesi’nde açılan “Kadın Sosyal Yaşam Merkezi”nde de, 450 kadına eğitim verilecek.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS