hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayraklı Belediyesi'nde bünyesindeki anaokulu sayısı 5'e çıktı

  Bayraklı Belediyesinde bünyesindeki anaokulu sayısı 5e çıktı
  expand

  Bayraklı Belediyesi'nde bünyesindeki anaokulu sayısı 5'e çıktı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-BAYRAKLI Belediyesi, bünyesindeki anaokulu sayısını 5'e çıkardı. Yamanlar ve Onur mahallelerinde açılış aşamasına gelen yeni eğitim kurumlarıyla öğrenci kapasitesi de 700'e ulaşacak. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Geleceğe umutla bakan, aydınlık nesiller yetiştiriyoruz. Çocuklarımız için tüm imkanlarımızı seferber ederken eğitim yatırımlarımız ile de Bayraklımızın yarınları için çalışıyoruz" dedi.

  Bayraklı'da eğitim çalışmaları ile fark yaratan, yatırımlarıyla örnek olan Bayraklı Belediyesi, Onur Mahallesi'ndeki anaokulunun inşasında sona geldi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, açılış aşamasına yaklaşan yeni eğitim yuvasındaki çalışmaları yerinde inceledi.

  Onur Mahallesi Anaokulu, Bayraklı Belediyesi'nin 5'inci okul öncesi eğitim kurumu olacak. Daha önce Ayda Bebek, Elif Bebek ve Pati İzi Anaokullarını hizmete açan Bayraklı Belediyesi, Yamanlar Kültür Merkezi içindeki anaokulunun inşasında da sona geldi. Bu kapsamda 380 metrekare kullanım alanına sahip Onur Mahallesi'ndeki yeni anaokulunda 4 sınıf, 1 uyku odası, 1 yemekhane ve idari ofisler yer alıyor.

  ANAOKULUNDAN ÜNİVERSİTEYE

  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Çocuklarımızın eğitimi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Göreve geldiğimizde verdiğimiz bir söz vardı, 'Hiçbir çocuğumuz ekonomik imkansızlıklardan dolayı eğitimden geri kalmayacak' dedik ve bunun gerekliliğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Anaokulundan üniversiteye kadar her an ve her alanda çocuklarımızın yanındayız. Bu kapsamda Onur Mahallesi'ndeki çocuklarımızı da Bayraklı Eğitim Modeli'nin kaliteli yapısıyla tanıştıracağız. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun" dedi.(DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow