hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayraklı'da Hıdırellez coşkusu

  Bayraklıda Hıdırellez coşkusu
  expand

  Bayraklı'da Hıdırellez coşkusu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Bayraklı Belediyesi, baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez'i Doğançay'da düzenlenen şenlikte coşkuyla kutladı. Spor müsabakaları, el ürünleri stantları, müzikli eğlenceler, gösteriler, bando eşliğinde kortej yürüyüşü, konser ve danslarla renkli görüntülere sahne olan şenliğe binlerce vatandaş katıldı.

  Bayraklı, baharın habercisi Hıdırellez'i Doğançay Mahallesi'nde düzenlenen şenlikle kutladı. Gün boyu süren büyük coşkuya Bayraklı ve çevre ilçelerden gelen binlerce vatandaş ortak oldu. Etkinlikler kapsamında köy meydanında kurulan stantlarda köylüler gözleme ayran satışlarının yanı sıra ürettikleri organik ürünleri de sergileme imkanı buldu. Bayraklı Belediyesi Kadın Kooperatifi üyelerinin el emeği ürünleri, takı-tasarım ve aksesuarları da ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen bowling, penaltı ve basketbol atışları ile çuval yarışlarında çocuklar kıyasıya mücadele etti. Yarışmalarda dereceye girenlere madalya verildi. Çocuklara özel yüz ve yumurta boyama atölyeleri düzenlendi. Dilek ağacına dilekler asıldı. Kortej yürüyüşü yapıldı. Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları Roman Ekibi ve Doğançay kursiyerleri öğrencileri de müzikli gösteri yaptı. Etkinliğin finalinde Tolga Sağ sahne aldı. Köylüler, 'Sözünü tutan başkan, şenlik için teşekkür ederiz, helal olsun' yazılı pankart açtı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'BAHAR HEPİMİZE HUZUR VE MUTLULUK GETİRSİN'

  Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Bahar'ın müjdeleyicisi bolluğun bereketin habercisi, Hıdırellez'i barışa ve kardeşliğe özlem duyduğumuz bu zamanda hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyorum. Adaylık sürecinde Doğançay Mahallesi'nde şenlik yapacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözü yerine getirmenin huzurunu, mutluluğunu yaşıyorum. Daha sonraki yıllarda iki gün olarak ve daha kapsamlı etkinlikler yapacağımızın da sözünü veriyorum. İmkanlarımız doğrultusunda kültüre, sanata, festivallere yer vereceğiz. Birçok alanda değerlerimizi ve kültürlerimizi el birliğiyle yaşatacağız. Baharın hepimize huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum" dedi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow