hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayraklı'da Hıdırellez Şenliği

  Bayraklıda Hıdırellez Şenliği
  expand

  Bayraklı'da Hıdırellez Şenliği

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Bayraklı ilçesinde baharın habercisi Hıdırellez'i belediyenin Doğançay'da düzenleneceği şenlikle kutlanacak. 5 Mayıs'ta gerçekleştirilecek etkinlik; spor müsabakaları, müzikli gösteriler, şovlar ve danslarla renklenecek. Etkinliğin finalinde ise sazıyla, türküleriyle ünlü sanatçı Tolga Sağ sahne alacak. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Tüm İzmirlileri Hıdırellez Şenliğimize bekliyoruz. Bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım" dedi.

  Birliğin, beraberliğin simgesi, baharın habercisi Hıdırellez, Bayraklı Belediyesi tarafından Doğançay'da düzenlenecek birbirinden eğlenceli etkinliklerle kutlanacak. 5 Mayıs'ta Doğançay Mahallesi Meydanı'nda gerçekleşecek program kapsamında stantlar kurulacak. Köylüler ürettikleri organik ürünlerin, köye özgü zeytin, zeytinyağı, bal, gözleme, ayran gibi gıda ürünlerinin satışını yapacak. Bayraklı Belediyesi Kadın Kooperatifi üyeleri de el emeği ile ürettikleri takı-tasarım ve aksesuarlarını stantlarda sergileyecek. Saat 15.00'de Spor Müdürlüğü tarafından bowling, basketbol ve penaltı atışları ile çuval yarışmaları düzenlenecek. Saatler 18.00'i gösterdiğinde ise Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın da katılacağı Hıdırellez Korteji; tahta bacak, maskot, jonglör, palyaço ve Roman Orkestrası eşliğinde yürüyüş yapacak. Temsili olarak dilek ağacına dilekler asılacak. Eğlenceli atölyelerde çocuklar için yüz boyama, yumurta boyama gibi aktiviteler yer alacak. Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları Roman Ekibi ile Doğançay kursiyerlerinden oluşan öğrenciler müzikli gösteri sunacak. Türk Halk Müziği sanatçısı Tolga Sağ'ın sahne alacağı etkinlikler, Hıdırellez ateşi ile sona erecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'HIDIRELLEZ COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞAYALIM'

  Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Bereketi, barışı ve umudu simgeleyen Hıdırellez coşkusunu birlikte yaşayalım. Baharın hepimize huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde kutlayacağımız Hıdırellez coşkusuna ortak olmak için tüm İzmirlileri 5 Mayıs Pazar günü Doğançay'daki şenliğimize bekliyoruz" dedi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow