hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bergama Belediyesi TTI İzmir Fuarı'nda

  Bergama Belediyesi TTI İzmir Fuarında
  expand

  Bergama Belediyesi TTI İzmir Fuarı'nda

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Bergama Belediyesi, dünyada birçok ülkenin ve Türkiye'nin dört bir yanından kentlerin katıldığı, kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerin yanında gastronomi zenginliklerinin de tanıtıldığı fuar Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı himayelerinde yapılan TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi'nde yer aldı.

  UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Bergama Belediyesi, dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren fuarda bulunuyor. A Hol C-110 standında bulunan Bergama Belediyesi kentin ulusal ve uluslararası tanıtımı için çalışıyor. İzmir'in ilk Millet Bahçesi, Selinos Antik Kanal Projesi, Üç Kemer, Tabakhane ve Eski Çırçır Fabrikası restorasyonlarıyla Bergama'nın tarihini gün yüzüne çıkarttıklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Kadim kent Bergama'mızın tarihini tekrardan ortaya çıkardık. Yıkılmış, bakımsız kalan tüm tarihi yapılarımızı restorasyon çalışmalarıyla gün yüzüne çıkartıyor, turistlerin şehrimizde geçirdiği günleri artırmaya çalışıyoruz. Selinos Antik Kanal Projemiz, Tabakhane, Eski Çırçır Fabrikası ve Eski Emniyet Müdürlüğü Binası restorasyonlarıyla her bir karışı tarih kokan Bergama'mızda geçmişe sahip çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

  'BERGAMA'MIZA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ'
  Koştu, sözlerini şöyle sürdürdü: "TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi'ne gelerek Bergama'mızı her alanda tanıtıyor, şehrimizin kalkınması için uğraşıyoruz. Geleceğe taşımak için canla başla çalıştığımız Bergama'mız yüzyıllardır medeniyetin kalesi konumunda ve bereketli topraklarıyla ülkemizin ve dünyanın tarımından, giyimine katkıda bulunuyor. Eşsiz lezzetiyle Bergama zeytinyağı, dünyaca ünlü çam fıstığı ve dünyanın en kaliteli üç pamuğundan birine sahip olmanın dışında karanfilli leblebi, Bergama tulum peyniri, çığırtma yemeği ve nohutlu börek gibi birbirinden özel tariflerle Ege mutfağının muhteşem yemekleri şehrimizde bulunuyor. Tarihi ve kültürü kadar, ilmek ilmek örülen Bergama Halısı ile ünlü kent Bergama'mıza gelen ziyaretçilerimiz tarihin kalbinde zaman yolculuğu yaparak, UNESCO Dünya Mirası coğrafyamızda Hellenistik dönemin zirvesi Akropol'ü, Batı Anadolu'nun en önemli sağlık merkezi Asklepion'u ve antik çağın en büyük tapınağı Kızıl Avlu'yu ziyaret edebiliyor. Uygulamasını yaptığımız projelerle turizm potansiyelini artırarak Bergama'mıza hizmet etmeye devam edeceğiz. İnsanlığın ortak mirası Bergama'mıza herkesi bekliyoruz." (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow