hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bergama Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine destek

  Bergama Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine destek
  expand

  Bergama Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine destek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ilçe genelindeki ihtiyaç sahibi aileler için her gün yemek ve gıda kolisi dağıtımı yapıldığını belirtip, bu kapsamda günde 850 kişiye 2 öğün yemek çıkarıldığını, son 5 yılda ise 30 bine yakın yardım kolisi dağıtıldığını bildirdi.

  Bergama Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda ilçede her gün yemek ve gıda kolisi dağıtımı yapıldığını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, 2019'da göreve geldiğinden bu yana yardıma muhtaç 65 yaş üstü, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduğunu söyledi. Koştu, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için her gün öğlen ve akşam olmak üzere 2 öğün sıcak yemek ve ekmek yardımımız göreve geldiğimiz günden beri devam ediyor. Her yıl sayısını artırdığımız yardımları ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar ulaştırıyoruz. Son 5 yılda 30 bine yakın yardım kolisi dağıtarak sosyal belediyecilik hizmetlerini yerine getiriyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'müze gelen talepleri değerlendiriyor, çözüme kavuşturuyoruz" ifadelerini kullandı.  

  Yemek dağıtımının da sürdüğünü dile getiren Koştu, "Aşevimizin mutfağında hazırlanan yemek menülerimiz gelir durumu düşük, engelli, yaşlı ve yalnız yaşayan ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin evine kadar belediyemiz ekipleri tarafından ulaştırılıyor. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' sözünü rehber edinerek hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarının da kabul edildiği aşevimizde olan ve olmayan arasında da köprü görevi görüyoruz. Burada verdiğimiz hizmetten dolayı çok mutlu oluyoruz. Hemşerilerimizin her zaman yanındayız ve olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow