hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gençler, Bergama Belediyesi Gençlik Merkezi'nde spor ve sanatla buluşacak

  Gençler, Bergama Belediyesi Gençlik Merkezinde spor ve sanatla buluşacak
  expand

  Gençler, Bergama Belediyesi Gençlik Merkezi'nde spor ve sanatla buluşacak

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BERGAMA (İzmir), (DHA)-İZMİR'in Bergama ilçesinde gençlerin sosyo-kültürel gelişimlerini destekleyeceği Bergama Belediyesi Gençlik Merkezi inşaatında son aşamaya gelindiği bildirildi. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "İnşaatımızı çok kısa sürede tamamlayıp açma gayretindeyiz. Çalışma ve spor salonlarıyla, atölyeleri ve kütüphanesiyle gençlerimiz burada hizmet görecek" dedi.

  Bergama Belediyesi Gençlik Merkezi'nin yapımı tamamlanırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde, Bakanlık ve Bergama Belediyesi ortak protokolü ile hayata geçecek merkezin gençleri spor ve sanat ile buluşturacağı belirtildi. Gençler ile ilgili tüm faaliyetlerin olacağı merkezde gençlerin sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve bilimsel faaliyetlere yönlendirerek serbest zamanlarını değerlendirmeye yardımcı olacak. Çeşitli aktivitelerle çocukların ve gençlerin sosyal becerilerini artıracak merkezde her yaştan çocuğa ve gence hitap edilecek. Bergama Gençlik Merkezi'nde açık-kapalı spor kompleksleri, müzik, drama, robotik kodlama atölyeleri, kütüphane ve gençler için kafe bulunuyor.

  'GENÇLERİMİZE HİZMET ETMENİN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ'
  Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Hizmet etmenin, üretmenin ve eser ortaya koymanın haklı gururunu yaşıyoruz. 5 yıldır Bergama'nın her bir noktasında durmadan, yorulmadan hep bir adım ileri gitme isteğiyle çalıştık, ürettik ve eserler ortaya koyduk. Bundan sonra da yine aynı ruh ve heyecanla kadim kent Bergama'mız için, geleceğimiz gençlerimiz için üretmeye, koşmaya devam edeceğiz. İnşaatımızı çok kısa sürede tamamlayıp açma gayretindeyiz. Çalışma ve spor salonlarıyla, atölyeleri ve kütüphanesiyle gençlerimiz burada hizmet görecek. Bergama'nın her bir gencinin yüreğine, gayretine ve enerjisine güveniyoruz, tüm imkanlarımızı sunuyoruz. Gençlerimizin talepleri neyse onların yanında olduk ve gerçekleşmesi için seferber olduk. Gençlik Merkezimiz ile gençlerimizin fiziki aktivitelerini artıracağımız ve kötü alışkanlıklardan da koruyacağımız bir alanımız daha olacak" diye konuştu.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow