hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buca'da iftar sofraları kuruldu

  Bucada iftar sofraları kuruldu
  expand

  Buca'da iftar sofraları kuruldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-BUCA Belediyesi kentin ticaret merkezi olan Şirinyer Forbes Caddesi'nde 2 bin 500 kişilik iftar yemeği gerçekleştirdi. İftar yemeğine katılan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tüm masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Erhan Kılıç, "Ramazan ayı, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren kutsal bir ay. Tuttuğumuz oruçlar, ettiğimiz dualar kabul olsun. Birlikte, yan yana nice sofralarımız olsun" dedi.

  Buca Belediyesi, Ramazan ayını Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak geçirebilmeleri için kentin farklı noktalarında Ramazan etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor. Şirinyer Forbes Caddesi'nde,  Forbes Esnaf Derneği  (FORDER)  ve binlerce Bucalı'nın katılımı ile gerçekleştirilen iftar yemeği huzur içerisinde geçti. İftar öncesi Forbes Caddesi'ne gelen Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tek tek masaları dolaşarak Bucalılarla sohbet etti. Başkan Erhan Kılıç, "Ramazan ayı, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren kutsal bir ay. Tuttuğumuz oruçlar, ettiğimiz dualar kabul olsun. Birlikte, yan yana nice sofralarımız olsun" dedi. Ramazan ayı ruhunu ve coşkusunu birlik beraberlik içinde ortak sofrada yaşayan Bucalılar, dualar eşliğinde oruçlarını açtı.
   
  ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİK
  Ramazan eğlencesinin  en renkli anları çocuklar için hazırlanan etkinlik zamanı oldu.  Animatörler eşliğinde danslar edip şarkılar söyleyen çocuklar, kukla gösterisi ile çok eğlendi. İftar alanı boyunca dolaşan  'Tahta Bacak' ise çocukların çok ilgisini çekti. Çocuklar ve gençler 'Tahta Bacak' ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. İftar süresince sunucu Mehmet Bozdağ'ın gerçekleştirdiği şiir, sohbet ve sunum,  izleyenlere huzur dolu dakikalar yaşattı. Semazenlerin tasavvuf müziği eşliğinde yaptığı gösteri ise büyük beğeni topladı.(DHA)
  FOTOĞRAF

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow