hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buca'dan deprem bölgesine 11 TIR dolusu insani yardım

  Bucadan deprem bölgesine 11 TIR dolusu insani yardım
  expand

  Buca'dan deprem bölgesine 11 TIR dolusu insani yardım

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Buca ilçesinde, Türkiye'yi yasa boğan depremin ardından toplanan 11 TIR dolusu insani yardımın deprem bölgesine gönderildiği bildirildi. Depremzedeler için yardım toplanmaya devam edildiği belirtildi.

  Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan ve Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Buca Belediyesi'nin depremzedelere destek olmak için başlattığı kampanya çığ gibi büyüdü. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'ın çağrısıyla, ihtiyaç malzemesi bağışlamak isteyen vatandaşlar, tek yürek olup yardım toplama merkezlerine akın etti.

  TOPLAM 11 TIR GÖNDERİLDİ
  Gelen yardımlar belediye çalışanları ve gönüllülerin yardımıyla ayrıştırılıp paketlenirken, dün 6 TIR, bugün ise 5 TIR olmak üzere toplam 11 tır afet bölgesine sevk edildi.  Şirinyer Düğün Salonu'nda toplanmaya devam eden yardımların sevkiyatının süreceği bildirildi.  Vatandaşların (0 232) 439 10 10-1471 ve (0 532) 242 89 94 numaralı telefonları arayarak kampanya hakkında detaylı bilgi alabilecekleri belirtildi.

  İHTİYAÇ LİSTESİ GÜNCELLENDİ
  Öte yandan, güncellenen acil ihtiyaç listesinde paketli gıda ürünleri, pişirmeden tüketilebilecek gıda, bebek bezi, bebek maması, yetişkin hasta bezi, pil, çocuk botu, kıyafet, çadır içi soba, uyku tulumu, battaniye, hijyen ürünleri yer aldığı bildirildi. Sadece kullanılmamış bot ve kıyafetlerin kabul edildiği belirtildi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow