Hem akıllı hem pratik

Hem akıllı hem pratik
Hem akıllı hem pratik

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, su faturalarını veznede ödeyen vatandaşların mesai saatleri dışında da işlem yapabilmesi için 'akıllı vezne'leri hayata geçiriyor. Konak ve Buca'da hafta başında kullanıma açılacak akıllı vezneler, sonraki günlerde Tire, Ödemiş ve Bergama'da da hizmete girecek. Sistem özellikle, Tire'deki ön ödemeli aboneler için kolaylık sağlayacak.


İZSU Genel Müdürlüğü, kurum ile ilgili işlemlerin cep telefonları ve internet üzerinden yapılmasını sağlayacak uygulamaların ardından akıllı vezneleri de hayata geçiriyor. Su faturalarını İZSU'nun veznelerine giderek ödeyen vatandaşlar için mesai saatleri dışında da ödeme imkanı getiren akıllı veznelerin ilk 3'ü, hafta başından itibaren İZSU Genel Müdürlüğü önü ile Gümrük ve Buca'da hizmete alınacak. İZSU, ilk etapta 7 adet akıllı vezne kurulacak.


ABONELERE KOLAYLIK


İZSU Genel Müdürlüğü'nün 7/24 akıllı vezneleri, daha sonraki günlerde Tire, Bergama ve Ödemiş'te de hizmet vermeye başlayacak. İZSU'nun Tire Hizmet Birimi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Tire Yerel Hizmetler Birimi'nde yer alacak akıllı vezneler, özellikle Tire'de 'ön ödemeli sayaç' kullanan vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayacak. Vatandaşlar kartlarını okutarak mesai saatleri dışında, hafta sonları ve bayramlarda kartlarına kredi yükleyebilecek. Akıllı vezne sisteminde aboneler, abone numaralarını girerek ya da su faturası üzerindeki kare kodu okutarak borç bilgilerini görebilecek, dönemsel veya vadesi geçmiş borçlarını kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilecek. Böylelikle vatandaşlar, mesai saatleri dışında da sıra beklemeden su faturalarını ödeme imkanına kavuşacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, vatandaşların bu hizmetten memnun kalması durumunda, ilk etapta 7 adet olan akıllı vezne sayısını da yaygınlaştıracak.


İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS