İzmir’de kediler podyuma çıktı

İzmir’de kediler podyuma çıktı
İzmir’de kediler podyuma çıktı

HAYVANSEVERLERİ buluşturan Pet İzmir 2019- İzmir Evcil Hayvan, Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı'nda uluslararası kedi güzellik yarışması düzenlendi. Rus hakemlerin değerlendirdiği yarışmaya 3 ülkeden katılım sağlanırken, dereceye girenler ödüllendirildi.


Pet İzmir 2019, İzmir Evcil Hayvan, Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Birbirinden renkli etkinliklerin gerçekleştiği fuarda yarışmalar ilgi çekti. FCİ 7.  Köpek Özel Grup Yarışmaları düzenlendi. Organizasyona Kedi Güzellik Yarışması damgasını vurdu. Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği ile Dünya Kedi Federasyonu tarafından Uluslararası Kedi Yarışması yapıldı. Sahipleri tarafından özel olarak hazırlanarak kafeslere konulan kediler yarışma alanına getirildi. Farklı ülkelerden getirilen farklı ırklardan kedilere Rusya'dan 3 hakem tarafından inceleyerek puan verdi. Yarışma sırasında Fuarın ikinci katında oluşturulan özel alan kedi sevenlerin akınına uğradı.


Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği Başkanı Funda Gençler, bu yıl 2'ncisini düzenledikleri yarışmaya Rusya ve Yunanistan'dan da katılımcılar olduğunu söyledi. Gençler, "Farklı ırklar bu yarışmaya katıldı. Yavru, genç, yetişkin, kısır kedi ve batın kategorilerinde yarışma gerçekleşiyor. Bunların altında da farklı tüy uzunluklarına göre alt kategorilerimiz var. Yarışmamızı daha eğlenceli kılacak şovlarımız var. En süslü kafes ve en güzel kıyafetli kedi gibi özel yarışmalarımızı da gerçekleştiriyoruz" dedi. Yarışmaya olan ilginin yüksek olduğuna dikkat çeken Gençler, ailelerin evlerinde beslemek için cins kedilere yöneldiğini ifade etti.


Yarışmada dereceye giren kedilere TEMA Fuarcılık Genel Müdürü Aykut Karslı ve Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği Başkanı Funda Gençler ödüllerini verdi. Yarışmanın kedi besleme ve bakımını özendirdiğini belirten Karslı, gelecek sene yarışmanın daha da büyüyeceğini söyledi.


İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS