Çekirdek kabuğu kirliliğine karşı 'kese kağıdı' dağıttılar

Çekirdek kabuğu kirliliğine karşı 'kese kağıdı' dağıttılar
Çekirdek kabuğu kirliliğine karşı 'kese kağıdı' dağıttılar

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ile Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka sahilinde çekirdek kabuklarının yerlere atılmasını önlemek ve temiz bir çevre için farkındalık yaratmak amacıyla, vatandaşlara kese kağıdı dağıttı.


Bostanlı sahil bölgesinde gerçekleştirilen etkinlik, dün akşam Balıkçı Barınağı'ndan başladı. Organizasyona Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ve Başkan Cemil Tugay ile birlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi'nin bürokratları, zabıta ve temizlik ekipleri de katıldı. Sahilde oturan vatandaşlara çekirdek ve kuruyemiş atıkları için kese kağıtları dağıtılırken, çevre kirliliğine karşı duyarlılık çağrısı yapıldı.


Daha temiz bir çevre için her bireye sorumluluk düştüğünü vurgulayan Başkan Tugay, "Çevre bilincini güçlendirmek amacıyla düzenlediğimiz bu etkinliği, gelecek hafta da Alaybey sahilinde gerçekleştireceğiz. Bir yandan da sosyal medya üzerinden, sahilimizin ve çevremizin temiz tutulması için çağrılarımızı sürdüreceğiz. Bir sonraki aşamada cezai yaptırımlarımız olacak" dedi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe de daha sağlıklı bir kent ve daha temiz bir çevre için işbirliği içinde çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.


İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS