Kızılay'dan üniversite hastanelerine hijyen seti desteği

Kızılay'dan üniversite hastanelerine hijyen seti desteği
Kızılay'dan üniversite hastanelerine hijyen seti desteği

İZMİR'deki 3 üniversite hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarının kullanması amacıyla, Türk Kızılayı'nca hijyen seti desteği sağlandı.

Türk Kızılayı İzmir Şubesi, genel merkez tarafından gönderilen hijyen setlerini sağlık çalışanlarına ulaştırmayı sürdürdü. Son olarak İzmir'deki Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne cerrahi önlük, dezenfektan, siperlik, 3 katlı maske, ffp2 maske, eldiven, gözlük ve tulumdan oluşan toplam 63 bin 100 adet malzeme dağıtıldı. Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, üniversite rektörlerini makamlarında ziyaret etti.

Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, "Salgın hastalık dolayısıyla Türkiye'de gerek devletimiz gerekse kurumlarımız çok ciddi bir mücadele sarf etmekte. Eğitim camiamıza ve sağlık çalışanlarımıza bu süreçte göstermiş oldukları gayretten dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Dünyada örnek bir ülke olarak bu süreci sağ salim, en az hasarla atlatmış olacağız. Kızılay'ımız zaten bizim olmazsa olmazımız. Her zaman yanı başımızda. Ayrıca bu son bağışlarından dolayı teşekkür ediyor. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ise, "İnşallah bugünler çok yakın zamanda geçerek Kızılay'ın daha büyük hizmetler yapacağına olan inancımı ifade etmek istiyorum" dedi.

Kadir ÖZEN / İZMİR, DHA)

FOTOĞRAF

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS