hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Menemen'de Dünya Çiftçi Kadınlar Günü etkinliği

  Menemende Dünya Çiftçi Kadınlar Günü etkinliği
  expand

  Menemen'de Dünya Çiftçi Kadınlar Günü etkinliği

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün Menemen ilçesinde düzenlediği Dünya Çiftçi Kadınlar Günü programında kadın çiftçi emekçileriyle bir araya geldi.

  Dünya Çiftçi Kadınlar Günü kapsamında Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programa, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, MHP Menemen İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük, belediye meclis üyeleri, kamu ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, muhtarlar ve İzmir'in 30 ilçesinde çiftçilik yapan kadın emekçileri katıldı. Programın başında protokol üyeleri salondaki tüm çiftçi kadınlara karanfil hediye etti.

  'HER ZAMAN BİZİM BAŞ TACIMIZSINIZ'
  Etkinlikte konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan, "Dünya Kadın Çiftçiler Günü etkinliğinde sizlerle birlikte bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Gelişmekte olan birçok ülkede tarımsal işgücünün en önemli kaynağını kadınlar oluşturmaktadır. Bu sebeple her çiftçimiz bizim için çok değerli ama ben kadınların gücüne ve ellerinin değdiği her şeye hayat verdiklerine inanıyorum. Tabi kadın çiftçilerimizin eğitilmesinin, tarımda verimliliği ve üretimde kaliteyi artıracağı görüşündeyim. Bu konuda Tarım Bakanlığımızın tarım politikaları, tamamen kadın çiftçilerimize pozitif ayrımcılık sağlamaktadır. Bizler de yerel yönetimler olarak, kadının yaşamın her alanında olması gerektiğini savunan ve bunu destekleyen bir belediyeyiz. Ekmeğini topraktan çıkaran, emek ve alın teriyle ülke ekonomisi için katma değer ortaya koyan kadın çiftçilerimizin bugün de yarın da her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Her zaman bizim baş tacımızsınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Köylü Milletin efendisidir.' sözünden yola çıkarak, üretimin her aşamasında etkin biçimde çalışan tüm kadın çiftçilerimizin Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.  

  İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen de "Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de tarım ve hayvancılığın gelişiminde kadın çiftçilerimizin emeği ve rolü büyüktür. Tarımsal üretimin her aşamasında, ülke kalkınmasında ve refahında, ekonominin büyümesinde emeği ve alın teri olan, her mevsimde çalışmayı ve üretmeyi kendine görev sayan kadın çiftçilerimizin; tarıma, aile ve ülke ekonomisine olan maddi ve manevi katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum" dedi. Program fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow