Başkan Büyükkılıç: 15 Temmuz başarılı olsaydı bölünmüş bir ülke olmuştuk

Başkan Büyükkılıç: 15 Temmuz başarılı olsaydı bölünmüş bir ülke olmuştuk
Başkan Büyükkılıç: 15 Temmuz başarılı olsaydı bölünmüş bir ülke olmuştuk

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "15 Temmuz'da eğer başarılı olunsaydı, Türkiye bugünkü Türkiye değildi. Muhtemelen de bölünmüş ya da bölünme sürecindeki bir ülke olmuştuk. İşte bu noktada 15 Temmuz'un bir anlamda bizim için 2’nci Kurtuluş Savaşı olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

Erciyes Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Yerleşkesi'nde Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programına Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, MHP İl Başkanı Serkan Tok, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

'HAİN DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI BÖLÜNMÜŞTÜK'

15 Temmuz öncesi yaşanan darbeler ve muhtıralar döneminde toplumun büyük bir çoğunluğunun ne yazık ki, isteyerek ya da istemeyerek darbecilerin yanında yer aldığını hatırlatan ve darbelerle koltuklarından inen iktidar sahiplerinin yapılanlara karşı koyabilme gücünü kendilerinde bulamadıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, "15 Temmuz’da farklı bir şey oldu. 15 Temmuz darbe girişimi, eğer Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan güçlü bir liderlik örneği göstererek milletine gitmemiş ve milletine seslenmemiş olsaydı büyük ihtimalle başarılı olurdu. Ondan sonra bizler nerde olurduk, Türkiye bugün nerede ve nasıl olurdu onu düşünmek bile istemiyorum" dedi.

'FETÖ, TÜRK TARİHİNİN EN SİNSİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR'

FETÖ’nün arkasındaki güçlere de işaret eden Başkan Büyükkılıç, "15 Temmuz’da perde önünde gördüğümüz hainler Fetullahçı Terör Örgütünün üyeleriydi. Ama bu örgütün arkasında da güçler vardı. Arkasındaki güçler diyerek bu örgütü hafifletmek istemiyorum elbette. FETÖ; Sayın Cumhurbaşkanımızın 'haşhaşi' tanımlamasında olduğu gibi Türk tarihinin gördüğü en sinsi terör örgütüdür. İçimizden birisi gibi görünen, yüce dinimizi hain emelleri için kullanan bu hain örgüt, kardeşi kardeşe silah doğrultur, bomba atar hale getirmiştir. Eğer başarılı olunsaydı Türkiye bugünkü Türkiye değildi. Muhtemelen de bölünmüş ya da bölünme sürecindeki bir ülke olmuştuk. İşte bu noktada 15 Temmuz’un bir anlamda bizim için 2’nci Kurtuluş Savaşı olduğunu söyleyebiliriz.” diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS