Başkan Palancıoğlu'ndan, Dünya Çevre Günü mesajı

Başkan Palancıoğlu'ndan, Dünya Çevre Günü mesajı
Başkan Palancıoğlu'ndan, Dünya Çevre Günü mesajı

KAYSERİ, (DHA) - MELİKGAZİ Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yazılı açıklama yaparak, ilçelerinde çevre için önemli çalışmalar yapıldığını söyledi.
5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yazılı açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, daha yeşil Melikgazi için çalıştıklarını söyledi. Çevre ile ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Palancıoğlu, "Temiz çevre, yaşanabilir bir kent ve yeşil bir doğa için halkımızla el ele vererek, çevre konusunda daha duyarlı, birlikte ve bilinçli hareket edilmesi gerekir. Çevreyi ve doğayı korumaya yönelik önemli çok daha önemli adımlar atacağız. Ağaçlandırma ve temiz çevre önceliklerimiz. Doğa ve çevremize daha çok sahip çıkılması temennisiyle, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'müzü kutluyorum" dedi.
Doğayı korumanın önemine değinen Belediye Başkanı Palancıoğlu, "Melikgazi Belediyesi olarak çevre dostu bir belediyeyiz. İlçemizde günlük 450 ton çöp ve yine günlük 25 ton atık toplanıyor. Temizlik ekiplerimiz ilçenin dört bir yanında aralıksız temizlik çalışması yaparken, insanlarımıza rahat nefes alabilecekleri yeni parklar kazandırmak için de yoğun bir mücadele sürdürüyoruz. İlçemizde 658 park ve bahçe bulunuyor. Buna ek olarak yeşil alanları artırarak yeni parklar yapacağız. 7-8 ay gibi bir süre içinde ilçemize 20 binin üzerinde ağaç diktik.  Fidan değil, 10-20 yaşında ağaçlar diktik. Toplam yeşil alanımız 3 milyon 865 bin 845 metrekare. İlçemizdeki Büyükşehir'in yeşil alanlarını da dahil edersek Melikgazi’de kişi başına düşen yeşil alan miktarı 17.76 metrekare" şeklinde konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS