Kayseri koruyucu ailede 4'üncü sırada

Kayseri koruyucu ailede 4'üncü sırada
Kayseri koruyucu ailede 4'üncü sırada

Yasin DALKILIÇ- Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA)- AİLE Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kayseri İl Müdürlüğü tarafından  koruyucu ailelere iftar verildi. Yemekte konuşan İl Müdürü Nevzat Özer, Kayseri'nin koruyucu aile sıralamasında Türkiye'de 4'üncü sırada yer aldığını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bir restoranda düzenlenen programa, Vali Şehmus Günaydın, İl Müdürü Nevzat Özer ve çok sayıda koruyucu aile katıldı. Koruyucu ailelerin çocuklara yüreklerini açtığını ifade eden Vali Şehmus Günaydın, "Ailelerimiz çocuklarımıza sadece evlerini değil, gönüllerini ve yüreklerini de açıyorlar. Onlara hayatları boyunca lazım olacak konularda yardımcı olmak üzere çok büyük bir özveri gösteriyorlar. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Onlara iyi eğitim vermeliyiz ki ileride bu çocuklarımız ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler versinler. Skıntıları giderme, yaşanan sorunları asgariye indirme adına çalışmalar yapıyoruz. Öngördüğümüz önerilerimizi bakanlıklarımıza bildiriyoruz" şeklinde konuştu.

Koruyucu aileligin önemine vurgu yapan İl Müdürü Nevzat Özer ise, "Koruyucu aile olarak Türkiye’de 4'üncü sırada yer alıyor. Biz bu durumu, kalbe ve gönüle dokunma sanatı olarak tanımlıyoruz.  Koruyucu ailelik demek çocuğunu sadece karnında büyüten değil, kalbinde büyütendir" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS