Kocasinan Vefa Destek Grubu, 15 bin aileye ulaştı

Kocasinan Vefa Destek Grubu, 15 bin aileye ulaştı
Kocasinan Vefa Destek Grubu, 15 bin aileye ulaştı

KAYSERİ, (DHA) - KOCASİNAN Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, koronavirüs sürecinde Kocasinan Vefa Destek Grubu'nun 15 bin aileye ulaştığını söyledi.
Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kocasinan Kaymakamlığı ile beraber oluşturulan Kocasinan Vefa Destek Grubu'nun koronavirüs süresince 15 bin aileye  ulaştı. Kocasinan Belediyesi Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Gerek şehrimizin huzuru,  gerekse halk sağlığı için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ve Kaymakamlığımızla beraber oluşturulan Kocasinan Vefa Destek Grubu olarak bu süreçte 15 Bin aileye ulaştık. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz sosyal yardımları daha da artırdık ve bu süreçte geliri azalan ailelere yardımlarımızı kesintisiz ulaştırıyoruz. Bunu yaparken de her bir ailenin kendi özelinde sessiz sedasız ihtiyaçlarını karşılayabilmenin çabası içerisindeyiz" dedi.
Başkan Çolakbayrakdar, ihtiyaç sahibi vatandaşların giyim ihtiyaçlarının karşılandığını ifade ederek, "Sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve içinde bulunduğumuz süreçten dolayı kapalı olan Sosyal Market, normalleşme süreci kapsamında dezenfekte edilerek, hijyenik bir şekilde yeniden vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Sosyal marketimiz, 3 yıla yakın bir süredir Kocasinan bölgesinde ihtiyaç sahibi hemşerilerimize hizmet vermektedir. Kocasinan bölgesinde yaşamını sürdüren ve bazı kriterlere göre belirlenen vatandaşlar, ihtiyaçları ölçüsünde burada mağaza konforu içerisinde alışveriş yapabiliyorlar. İlçe sakinleri, ‘Dost Eli’ isimli karta yüklenen puanlarla Sosyal Market’ten ihtiyaçlarına göre istedikleri ürünleri alabiliyorlar" diye konuştu. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS