Talas meclisinde 25 gündem maddesi karara bağlandı

Talas meclisinde 25 gündem maddesi karara bağlandı
Talas meclisinde 25 gündem maddesi karara bağlandı

KAYSERİ, (DHA) - TALAS Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısında 25 gündem maddesini görüşerek, karara bağladı.

Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda gündemin ilk maddesinde yer alan Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) ile Talas Belediyesi arasında gerçekleşecek çalışmalar için protokol yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. 25 maddenin görüşüldüğü toplantıda sokaklara, yapılan eserlere ve parklara isim verilmesi, spor müsabakaları giderleri ve imar plan değişiklikleri ile ilgili konular oylanarak karara bağlandı. Talas Belediyesi’nde görevde bulunmuş Merhum Başkan Yardımcısı Ali Rıza Karakullukçu, Kuruköprü Eski Belediye Başkanı Ünal Şahin, Merhum Hakem Aziz Toker ve Merhum Futbolcu Cuma Uluçay’ın isimlerinin yapılan eserlerde yaşatılmasını amaçlayan gündem maddesi görüşülmek üzere komisyona havale edildi. Belediye meclisinde oylanan bir diğer gündem maddesi olan spor organizasyonlarının giderlerinin karşılanması ise görüşülerek kabul edildi. 2020 yılı içerisinde Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek spor organizasyonları giderlerinin belediye tarafından karşılanması konusu karara bağlandı.

Oturumda gündem dışı söz alan Talas Belediyesi İyi Parti ve CHP’li meclis üyeleri, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. 1 Şubat Cumartesi günü açılışı gerçekleştirilen Hayır Çarşısı, Şehit ve Gazi Yakınları Koordinasyon Birimi ve Sanat Galerisi projelerinden dolayı Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür eden İyi Parti Meclis Üyesi Hasan Özsoy, “Cumartesi günü Tablakaya Mahallesinde güzel bir hizmete imza atıldı. Dinimizce de önemli olan yardımlaşmaya katkı sağlamak için Hayır Çarşısı açıldı. Belediyenin hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda söz alan ve Başkan Yalçın’ın şahsı için değil daima halk için çalıştığını dile getiren CHP Meclis Üyesi Gürsel Kısır, Başkan Mustafa Yalçın’ın yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu ifade ederek “Sayın Başkanım Talas için çok güzel eserler bırakıyorsunuz” ifadelerini kullandı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS