Kırıkkale'de üniversite öğrencileri kenti gezdi

Kırıkkale'de üniversite öğrencileri kenti gezdi
Kırıkkale'de üniversite öğrencileri kenti gezdi

Hasan AKYILDIZ/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Belediyesi ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliği ile Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerinin kenti tanıması için hazırlanan proje hayata geçti. 'Şehir ile Öğrenci Bütünleşiyor' sloganıyla hayata geçen proje kapsamında, üniversite öğrencilerine, Kırıkkale Belediyesi tarafından gezi programı organize edildi.
Rehber eşliğinde düzenlenen gezi programında öğrencilere tarihi Kırıkkale evleri, şehir parkı, sevgi yolu ve Cumhuriyet Meydanı, kültür parkı ve Celal Bayar Parkı'nın tanıtımı yapıldı. Sezon sonuna kadar yaklaşık 7 bin öğrencinin şehrin tanıtımı amaçlı gezi programına katılması planlanırken, hazırlanan proje ile Kırıkkale Üniversitesi’nin şehre katkısının artması amaçlanıyor.
'ŞEHRİN TANITIMINDA SON DERECE ÖNEMLİ'
Projenin öğrencileri şehir merkezine çekmek için son derece önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, "Bu proje ile üniversitede öğrenim gören öğrencilerimizin hem Kırıkkale’yi tanımasını sağlayacak hem de öğrencilerimizin şehir merkezinde hoş vakit geçirebilecekleri alanların yerinin belirlenmesi sağlanmış olacak. Sezon sonuna kadar binlerce öğrenciye şehrimizin tanıtımını yapmış olacağız" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS