Kırklareli'de, 'Evde Kal, Dışarıda Çalışanları Destekle' kampanyası

Kırklareli'de, 'Evde Kal, Dışarıda Çalışanları Destekle' kampanyası
Kırklareli'de, 'Evde Kal, Dışarıda Çalışanları Destekle' kampanyası

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA) - KIRKLARELİ  Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 'Evde Kal, Dışarıda Çalışanları Destekle' kampanyasını bir maaşını bağışlayarak başlattı.

Kırklareli'nin Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 'Evde Kal, Dışarıda Çalışanları Destekle' kampanyasına bir maaşını bağışladığını açıkladı.  Sosyal medya hesabı üzerinden görüntülü açıklama yapan Kesimoğlu, "Sokaklarda, hastanelerde sağlığımız ve güvenliğimiz için çalışmaya devam eden belediye personelimiz, sağlık personelimiz ve emniyet personelimiz için maddi yardım kampanyasını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Sevgili Kırklareli halkı, biz sizlerden evde kalmanızı, zorunlu haller dışında sokağa çıkmamanızı istiyoruz. Ancak sizlere daha sağlıklı, güvenli bir kent sunmak için, kamu kurumlarında çalışan tüm personele yeni görevler, ek çalışma saatleri yükümlülüğü getiriyoruz. İçinde bulunduğumuz durumda tüm halkımız evdeyken, sokakta çöplerimiz alınıyor, suyumuz akıyor, özellikle sağlık çalışanları gecesini gündüzüne katarak hastalarımıza bakmaya devam ediyor, polis memurlarımız, jandarmamız güvenliğimiz için 24 saat nöbet tutuyor. Belediye başkanınız olarak halkımızdan aldığım güçle devletimizin almış olduğu kararlar kapsamında yetkili olan Sayın Valimiz Osman Bilgin ile görüştüm ve kendisine, halkın sağlığını korumak için kendi sağlığını hiçe sayan kamu kurumu personellerine maddi yardım kampanyası başlatmak istediğimi ifade ettim, desteklerini istedim. Kendisi de bu talebimizi memnuniyetle karşıladı.Ayrıca Kırklareli Belediyesi olarak bünyemizde çalışan personelimiz için elimizdeki maddi imkanlarımızı kurum olarak seferber etmiş durumdayız ve onlar ile ailelerinin yanında olmaya gayret gösteriyoruz" dedi.


Kesimoğlu, çalışmaya devam eden sağlık, emniyet, belediye personel için maddi yardım kampanyası düzenlendiğini belirterek, "Halk, devlet, belediye işbirliğinin en güzel örneğini vereceğimizden hiç şüphem yok. Bu kampanyayı Belediye Başkanlığı maaşımı bağışlayarak başlatıyorum. Kampanyamıza size vereceğimiz bir iban numarasına maddi yardımda bulunarak sizler de katkı yapabilirsiniz. Vekillerimiz başta olmak üzere, parti ayrımı gözetmeksizin herkesi bu toplumsal duyarlılığa ortak olmaya davet ediyorum.
Tüm yardımlarımız sonunda Sayın Valimizin denetiminde toplanacak ve halkımız için canını dişine takan çalışanlarımıza, polisimize, jandarmamıza, hemşiremize, doktorumuza yardım olarak dağıtılacaktır" dedi.
 
'VEFA DESTEK GURUBUNA YAPILAN YARDIMLAR, VATANDAŞLARA ULAŞTIRILIYOR'

Kırklareli Valiliği, Vefa Sosyal Destek Grupları'nın il genelinde 65 yaş üstü ve evde kısıtlama getirilen vatandaşlara,  sivil toplum örgütlerinin yaptığı yardımlarla hazınlanan gıda kolilerinin evlerine teslim etmeye devam ettiği açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, 
"Hayırsever bir işadamınız tarafından yapılan bağış karşılığında Kırklareli Devlet Hastanesi ve Lüleburgaz Devlet Hastanesi acil ihtiyaçları karşılanarak, aynı hayırsever vatandaşımız hastanelerimize kağıt havlu desteği yapacaktır. Ayrıca, AK Parti Lüleburgaz İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Tuzcu 3 aylık maaşını, CHP Lüleburgaz İl Genel Meclis Üyesi  Yeşim Girgin'de OSB yönetim kurulu huzur hakkını Vefa Sosyal Destek Grubu'muza bağışlamışlardır. Yardımda bulunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz" denildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS